Badanie genetyczne może ustrzec przed cukrzycą

Genodiet to badanie genetyczne, które pomaga zapobiegać i leczyć cukrzycę oraz inne choroby dietozależne. Co pozwala ustalić?
Badanie genetyczne może ustrzec przed cukrzycą
Cukrzyca typu 2 stanowi 80-90% wszystkich przypadków zachorowań na cukrzycę. Wpływ na nią ma przede wszystkim nieprawidłowe odżywianie. Jest to choroba dietozależna, dlatego też można jej zapobiec dzięki prostej modyfikacji jadłospisu. Na początek wystarczy poddać się badaniu, które  określi nasz profil metaboliczny.

Genodiet to innowacyjne badanie, które stanowi doskonałe narzędzie profilaktyczne w zapobieganiu i leczeniu cukrzycy oraz innych chorób dietozależnych. Badanie pozwala ustalić, jaki jest nasz profil żywieniowy, a następnie dedykować odpowiedni jadłospis.

Zgodnie z najnowszym raportem firmy DF Medica Polska „Genodiet – pierwszy tysiąc Polaków przebadanych nutrigenetycznie”, tylko połowa badanych odżywia się w sposób prawidłowy i zgodny ze swoim genotypem. Oznacza to, że druga połowa (aż 48% badanych) inaczej metabolizuje makroskładniki. Dieta zalecana dla całej populacji będzie więc dla nich niekorzystna, a wręcz może zwiększać ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2.

Cukrzyca może dotyczyć każdego, więc poznanie swojego profilu metabolicznego i odpowiedni dobór składników odżywczych może być kluczem do zdrowia.

Raport Genodiet został opracowany przez firmę DF Medica Polska na podstawie 1000 wyników badań przeprowadzonych w latach 2013-15. Badanie Genodiet nie tylko oznacza geny, ale przede wszystkim ocenia ich wzajemny wpływ na siebie. Dzięki wynikom uzyskanym z badania można się dowiedzieć, na jakie choroby jest się podatnym i co powinno się jeść, a czego unikać.

Zobacz też: Dlaczego cukrzyca jest niebezpieczna?


Źródło: materiały prasowe DF Medica/mn

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)