Kartki wielkanocne DIY - proste pomysły, które dziecko wykona samo

kartki wielkanocne DIY fot. Adobe Stock
Kartki wielkanocne to miła tradycja - warto je wysłać lub wręczyć. Można robić je z dzieckiem w domu - te DIY mają najwięcej uroku. Warto przygotować kolorowy papier, nożyczki i klej.
Edyta Liebert / 18.02.2021 13:47
kartki wielkanocne DIY fot. Adobe Stock

Kartki wielkanocne to miły świąteczny akcent, który warto wykonać samodzielnie. W sklepie papierniczym znajdziesz wiele dekoracji, półproduktów i elementów, z których można stworzyć niebanalne kartki wielkanocne DIY. Sprawdź też zasoby domowe - koraliki, tkaniny, guziki często są skrywane w czeluściach szuflad, a można wykorzystać je w kreatywny sposób. 

Spis treści:

  1. Kartka wielkanocna DIY
  2. Wielkanocna kartka w kształcie jajka
  3. Wielkanocna kartka DIY
  4. Kartka wielkanocna z okienkiem DIY
  5. Kartka wielkanocna - gałązka mimozy
  6. Kartka wielkanocna DIY - zajączek
  7. Kartka wielkanocna DIY - zając w trawie
  8. Kartka wielkanocna z papieru

Kartka wielkanocna DIY 

Obok kolorowanek wielkanocnych, kartki z życzeniami i wesołymi symbolami Świąt Wielkanocnych to tradycja DIY w wielu domach. Ich wykonywanie to też nieodzowny element w przedszkolach i szkołach - nic dziwnego! Zajączki, kolorowe pisanki i inne motywy wielkanocne to wdzięczna tematyka do tworzenia prac plastycznych z dziećmi. Kartki wielkanocne kilkulatek może wykonać zupełnie samodzielnie - młodsze dzieci będą potrzebować pomocy przy ich tworzeniu. 

Wielkanocna kartka w kształcie jajka

W przypadku tej pozornie skromnej kartki wielkanocnej warto skoncentrować się na kolorystyce - przygotuj z dziećmi dwa kolory kartek, np. biały i złoty, wstążkę. Odrysujcie kształt jaja wielkanocnego w dwóch rozmiarach i sklej ze sobą. Na wyciętej imitacji wstążki napiszcie „Wesołych Świąt”. Możesz też ozdobić ją delikatną wstążką prezentową i gotowe.

Kartka wielkanocna DIYfot. Adobe Stock

Wielkanocna kartka DIY

Kluczem do wykonania kartki DIY jest precyzja: jak najwierniejszy rysunek zająca wykona starsze dziecko lub dorosły. Kartka jest bardzo prosta, dlatego łatwo dostrzec niedociągnięcia! Odrysujcie profil zająca, wytnijcie i naklejcie na sztywnej kartce papieru. Możecie na nim napisać życzenia!

Wielkanocna kartka - zającfot. Adobe Stock

Kartka wielkanocna z okienkiem DIY

Trójwymiarowa kartka wielkanocna DIY może wydawać się skomplikowana, ale kluczem jest wycięcie trzech szablonów i wykrojenie trzech rozmiarów pisanki. Wytnijcie dwa zajączki, chmurki i trawę. Każdy z elementów powinien pojawić się na kartce z wyciętym okienkiem w pożądanym miejscu, z czego trawka najlepiej, aby była przyklejona na froncie. Sklej kartki ze sobą. 

Jak zrobić wielkanocną kartkę z zajączkiemfot. Adobe Stock

Kartka wielkanocna - gałązka mimozy

Symbolem Wielkanocy są też bazie czy forsycja. Aby kartka wielkanocna była wesoła, warto wprowadzić kolor żółty właśnie w postaci żonkili, tulipanów, forsycji czy mimozy. Przedszkolak poradzi sobie z malowaniem farbami - końcówkę ołówka macza się w farbie i stempluje na papierze

Wielkanocna kartka - gałązka mimozyfot. Adobe Stock

Kartka wielkanocna DIY - zając w trawie

Do wykonania tej kartki wielkanocnej wystarczy kolorowy papier, klej, nożyczki. Z papieru wytnijcie kształt jajka, uszu zajączka i trawę. Przyklejcie do kartki - możecie opisać ją wielkanocnymi życzeniami

Kartka wielkanocna zając w trawiefot. Adobe Stock

Kartka wielkanocna z papieru

Sposób wykonania tej kartki jest analogiczny do poprzedniego: wystarczy odrobina chęci, kilka kartek papieru, ołówek, nożyczki i klej, by stworzyć wesołą i kolorową kartkę wielkanocną DIY!

Kartka wielkanocna z papierufot. Adobe Stock

Prosta kartka wielkanocna z naklejkami

Tego typu wielkanocną kartkę wykona nawet maluch - wystarczy prosta kartka i tematyczne naklejki z zajączkami, pisankami czy kurczakami - na rynku jest ich pełno. Maluch z radością będzie tworzył własną kartkę, którą będzie ochoczo wyklejał - w sposób abstrakcyjny lub uporządkowany.

Prosta kartka wielkanocna z naklejkamifot. Adobe Stock

Więcej na temat: Kolorowanka dla Babci i DziadkaZimowe prace plastyczne w domu i przedszkolu

Redakcja poleca

REKLAMA