Idealne miejsce pracy - udogodnienia dla pracowników

Idealne miejsce pracy - udogodnienia dla pracowników fot. Fotolia
Co sprawia, że praca w danej firmie daje nam satysfakcję?
Milena Oszczepalińska / 23.01.2015 05:56
Idealne miejsce pracy - udogodnienia dla pracowników fot. Fotolia

Siedziba firmy w której pracujesz jest miejscem, gdzie przebywasz znaczną część swojego życia. Czy jesteś zadowolona z tego, jakie warunki są ci tam oferowane, czy marzysz o czymś więcej? Zobaczmy, jakie wygody najbardziej cenią sobie polscy pracownicy. Niestety w wielu firmach są one wciąż niedoścignionym marzeniem, ale są też takie, które już wprowadziły je do swoich standardów.

Jakie udogodnienia dla pracowników stworzyłyby idealne miejsce pracy?

Okazuje się, że jest ich całkiem sporo. Aby firma została idealnym miejscem pracy, powinna zapewnić pracownikom następujące udogodnienia:

Nieszablonowe wnętrza

Czyli takie, które inspirują, wywołują twórczą atmosferę, ale też są po prostu ładne. Poza tym powinny być dobrze zagospodarowane, by wykorzystać przestrzeń i zapewnić jak najwięcej narzędzi niezbędnych do efektywnej pracy.

Wygodny rozkład przestrzeni

Chodzi o to, by nie musieć biegać między piętrami tylko po to, by coś skserować lub zaopatrzyć się w kawę. Układ pomieszczeń powinien być starannie przemyślany z myślą o wygodzie pracowników.

Pokój relaksu

To udogodnienie dla wielu wydaje się dość awangardowe. A przecież spędzamy w pracy wiele godzin dziennie. Możemy mieć zatem potrzebę odizolowania się choćby na chwilę np. po to, by nieco odpocząć lub zebrać myśli. Wiele firm urządza już u siebie takie pokoje relaksu, ponieważ mają świadomość, że wypoczęty, spokojny pracownik jest też bardziej wydajny.

Duży taras

Zimą mógłby być oszklony, latem otwarty. Na tarasie można by urządzać firmowe spotkania i "burze mózgów". Na świeżym powietrzu zdecydowanie lepiej się myśli.

Darmowe posiłki w firmowej stołówce

Firmowe stołówki są czymś powszechnym, ale nie każda firma zapewnia pracownikom darmowe posiłki lub np. różnorodną kuchnię, zdrowe i dietetyczne produkty. A właśnie takie najbardziej ceniliby sobie pracownicy.

Siłownia, basen, fitness w budynku firmy

Po pracy na fitness? Z przyjemnością byśmy się wybrały, gdyby nie trzeba było do naszego ulubionego klubu jechać przez pół miasta. A gdyby tak siłownia była dokładnie w budynku firmy? Pewnie wiele z nas zostawałoby po godzinach, by móc aktywnie wypoczywać.

Przedszkole przy siedzibie firmy

Dla wielu rodziców poranki to istny wyścig z czasem. Zanim dotrze się do własnej pracy, trzeba stać w korkach, zawożąc dziecko do przedszkola. Gdyby znajdowało się ono tuż przy siedzibie firmy, zaoszczędzilibyśmy cenny czas i niejednokrotnie nerwy związane z pośpiechem.

Pokój dla karmiących mam

Nie tylko w galeriach handlowych, ale właśnie w firmach pokój dla karmiących mam powinien być standardem. Wiele mam decyduje się obecnie na szybki powrót do pracy po urodzeniu dziecka. Zamiast zmuszać je do zaprzestania karmienia dziecka, lepiej zrobić dla nich specjalny pokój. Tak zadbana pracująca mama z pewnością odwdzięczy się firmie rzetelną pracą.

Zobacz też:

Tagi: praca, relaks

Redakcja poleca

REKLAMA