Life Festiwal Oświęcim program fot. Fotolia

Life Festiwal Oświęcim program

Istotnym elementem Life Festival Oświęcim jest jego pokojowe przesłanie, odróżniające go od innych muzycznych festiwali w Polsce!
17.03.2014 10:16
Life Festiwal Oświęcim program fot. Fotolia
Life Festival Oświęcim, na którym wystąpiły takie gwiazdy jak Sting czy Peter Gabriel, w ciągu zaledwie 4 lat awansował do grona 4 najważniejszych polskich festiwali. LFO na stałe wpisało się już do kalendarza wielkich wydarzeń muzyczno-kulturalnych w naszym kraju!

Life Festival Oświęcim - organizatorzy

Za sterami całego przedsięwzięcia stoi Darek Maciborek, znany dziennikarz muzyczny radia RMF FM, który jako rdzenny oświęcimianin postanowił „odczarować” to 40-tysięczne miasto, kojarzone globalnie jedynie z muzeum Auschwitz-Birkenau. "Zdałem sobie sprawę, że to piękne, zielone , 40-tysięczne miasto na dobrą sprawę nie istnieje, w świadomości przeciętnego Europejczyka – dotyczy to również wielu naszych rodaków. Powołałem Fundację Peace Festival, aby poprzez organizowany przez nią Life Festival Oświęcim zmienić postrzeganie tego miasta".

Life Festival Oświęcim - program

Kto zagra na festiwalu w tym roku? W czwartek 26 czerwca zagrają takie zespoły jak Kaliber 44, Jamal, Skubas, KaCeZet & Fundamenty oraz Mam Selita. W piątek zaś na pewno usłyszymy Luxtorpeda, Balkan Beat Box oraz znane na całym świecie Soundgarden (przeczytaj: Soundgarden w Polsce!). W sobotę zagra Edyta Bartosiewicz oraz Eric Clapton. Lista zespołów nie jest jeszcze zamknięta. Program możecie śledzić na stronie festiwalu: lifefestival.pl.

Tagi: festiwal