Płyta Alicji Węgorzewskiej z polskimi kolędami

Płyta Alicji Węgorzewskiej z polskimi kolędami fot. ONS.pl
Gwiazda na gwiazdkę! Najpiękniejsze polskie kolędy w wykonaniu znakomitej wokalistki.
25.05.2019 18:21
Płyta Alicji Węgorzewskiej z polskimi kolędami fot. ONS.pl

Wspaniałe, chwytające za serce aranże, bogate orkiestrowe brzmienia. Tych kolęd zechce słuchać każdy! Nowy album “Polskie kolędy” czołowej polskiej diwy operowej – już dostępne w sklepach.


Tradycyjna polska muzyka w kolędach Alicji Węgorzewskiej

Praca nad płytą trwała kilka miesięcy. Nowoczesne aranżacje utworów napisał wybitnie uzdolniony skrzypek i kompozytor – Bogdan Kierejsza. Bogate, orkiestrowe brzmienie kolęd współgrają z polskimi motywami polonezów i kujawiaków.

Alicja Węgorzewska o swoich kolędach

– Kolędy były w moim domu od zawsze – mówi Alicja Węgorzewska. – Pamiętam, jak siadaliśmy przy stole wigilijnym z babcią, która pochodziła z Wilna i kolędowaliśmy. Dużo później odkryłam, że kolędy mogą być fascynującym materiałem muzycznym. Jakiś czas temu zostałam zaproszona do Polsatu na dużą galę świąteczną. Na potrzeby tamtego spotkania powstały piękne aranże kolęd, chwytające za serce. Są to kolędy, których każdy chciałby słuchać w domu. Nie są udziwnione, nie są przekształcone, tylko zachowują tę swoją prostotę, piękno i elegancję. Są orkiestrowe, mają niebanalne aranżacje, w stylu Andrei Bocellego i Davida Fostera. Czarują swoim charakterem. Posłuchajcie...

Jakie kolędy znajdują się na płycie Alicji Węgorzewskiej z polskimi kolędami?

Na albumie znalazły się najpiękniejsze i najsłynniejsze polskie kolędy w pięknych, tradycyjnych, orkiestrowych aranżacjach. Są wśród nich:

  • Lulajże Jezuniu,
  • Cicha Noc,
  • W żłobie leży,
  • Gdy Śliczna Panna,
  • Bóg się Rodzi,
  • Wśród nocnej ciszy.

Zobacz też:

Na podstawie materiałów prasowych