Fredrika Stahl koncert w Warszawie fot. Serwis prasowy

Fredrika Stahl koncert w Warszawie

Fredrika Stahl jest obecnie jedną z najgłośniejszych gwiazd nowej muzyki jazzowej i tzw. inteligentnego popu.
08.11.2013 13:03
Fredrika Stahl koncert w Warszawie fot. Serwis prasowy

Jeśli lubicie ultra kobiecy styl, jaki prezentuje Norah Jones, z pewnością zafascynujecie się płytą i głosem Fredriki Stahl. Artystka już 10 grudnia 2013 roku wystąpi w warszawskim klubie Palladium. To koncert, na który warto zarezerwować wieczór. 

Czwarty album Fredriki "Off to Dance" ukazał się w kwietniu 2013 roku nakładem wytwórni Sony Music. Zarówno krytycy jak i publiczność podkreślają krystalizowanie się osobowości artystki oryginalnej i twórczej. Zdarzają się nawet porównania do wielkiej Kate Bush, zarówno pod względem wyrafinowania kompozycji jak i przebojowości wokalu. Pochodzący z najnowszej płyty utwór "Willow" od wiosny 2013 jest obecny na antenach wielu rozglośni radiowych, także w Polsce.

Fredrika często porównywana jest do takich gwiazd jak właśnie Nora Jones, Lisa Ekdahl, Regina Spektor czy Emiliana Torrini. W jej piosenkach oprócz jazzu można odnaleźć elementy muzyki pop, soul, blues, swing oraz duch muzyki alternatywnej. W 2009 roku artystka została zaproszona do współpracy przy nagraniu nowej wersji swojej piosenki "Twinkle Twinkle Little Star" wykorzystanej w kampanii reklamowej jednej ze znanych marek samochodowych, co przyniosło artystce sporą popularność w Wielkiej Brytanii i na całym świecie.Tagi: koncert