POLECAMY

Jak wygląda makijaż permanentny ust? Zobaczcie zdjęcie przed i po zabiegu!

Makijaż permanentny ust wyrównuje ich kształt i koloryt. Jesteście ciekawe, jak wygląda ten zabieg? Zapraszamy do obejrzenia naszego video!
Agata Bernaciak / 7 miesięcy temu

Jeśli marzysz o ponętnych, pełnych ustach, ale nie chcesz decydować się na botoks, ten zabieg jest właśnie dla ciebie! Makijaż permanentny ust pozwala na poprawę ich kształtu i podkręcenie koloru, który wygląda bardzo naturalnie. Jesteś ciekawa, na czym polega ten zabieg? Koniecznie obejrzyj nasze video.

Na czym tak naprawdę polega makijaż permanentny?

Makijaż permanentny ust to technika make-upu polegająca na wprowadzeniu do skóry pigmentu za pomocą jednorazowych, sterylnych igieł. Zabieg jest wykonywany w miejscowym znieczuleniu. Możemy wyróżnić w nim kilka etapów:

1. Przygotowanie do zabiegu

Osoba decydująca się na zabieg, na ok. 3 dni przed jego wykonaniem powinna zacząć brać lek przeciwko opryszczce (np. Heviran). Ma to na celu uniknięcie zakażenia w trakcie gojenia się ust.

2. Wywiad zdrowotny

W jego trakcie pacjentka wypełnia ankietę, w której odpowiada na pytania dotyczące jej stanu zdrowia. To ważne, bowiem zabieg nie może być wykonywany w trakcie ciąży, karmienia piersią oraz u osób cierpiących na infekcje wirusowe, grzybicze, bakteryjne lub chorujących na cukrzycę czy choroby nowotworowe. Przeciwwskazaniem jest także zażywanie leków rozrzedzających krew i leków sterydowych.

2. Znieczulenie miejscowe

Jest wykonywane za pomocą naniesienia kremu zawierającego lidokainę.

Jak wygląda makijaż permanentny brwi? Zobacz zdjęcia przed i po zabiegu!

3. Rysunek docelowego kształtu ust

W jego trakcie osoba wykonująca makijaż koryguje naturalny kształt ust, który często jest asymetryczny (również z powodu nawracających opryszczek). W trakcie rysunku, wraz z klientką, podejmowana jest decyzja o ostatecznym, minimalizującym defekty natury wyglądzie ust (zarówno jeśli chodzi o kontur, jak i barwę).

5. Przygotowanie narzędzi potrzebnych do zabiegu

6. Aplikacja barwnika

Makijaż permanentny ust zawsze rozpoczynany jest poprzez wykonanie konturu, dzięki któremu wargi wydają się pełniejsze. Dopiero kolejnym krokiem jest wypełnienie całości barwnikiem.

Co jeszcze powinnaś wiedzieć o makijażu permanentnym oczu?

Każdy zabieg jest wykonywany minimum dwukrotnie - drugi powtarza się po upływie około 3-4 tygodni. Warto zwrócić uwagę, że spośród wszystkich rodzajów makijaży permanentnych, ten uchodzi za najbardziej bolesny. I tak w gruncie rzeczy jest, bowiem usta są bardzo unerwioną częścią naszego ciała. Nie jest to jednak ból nie do zniesienia. Dobry krem znieczulający sprawia, że w trakcie zabiegu czujemy jedynie "drapanie" maszynki, która aplikuje barwnik pod naszą skórą.

Cena makijażu permanentnego ust waha się w granicach od 700 do 1400 złotych. Jeśli chcesz zdecydować się na ten rodzaj make-upu, nigdy nie korzystaj z najtańszych ofert! Makijaż permanentny bardzo łatwo jest popsuć, a źle wykonany można usunąć jedynie laserowo (co bardzo boli i jest kosztowne).

Jak wygląda makijaż permanentny oczu? Zobaczcie zdjęcie przed i po zabiegu!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/7 miesięcy temu
Witam serdecznie! Jestem już po drugim zabiegu pigmentacji.czy ust czyli makijaż permanentny. Uff... Muszę ostrzec wszystkie dziewczyny, kobiety przed tym bólem! Tj tak straszny ból że nikomu go nie życzę! Zanim zdecydujesz się warto się zastanowić! Ja nigdy więcej się na ten rodzaj bólu nie decyduję!!! Szok szok szok!