Makijaż nastolatki

Młode dziewczyny marzą, by wyglądać jak aktorki. Przeglądają mnóstwo kolorowych magazynów i widzą w nich piękne kobiety o nieskazitelnej urodzie. Nie zdając sobie sprawy, że taki wygląd jest często przerabiany przez grafików komputerowych. Często malując się nie podkreślają swojej naturalnej urody, a wręcz ją szpecą źle wykonanym makijażem.
Makijaż nastolatki

Nie ma bariery wiekowej, kiedy można zacząć się malować. Małe dziewczynki naśladują mamę przebierając się w jej rzeczy i używając jej kosmetyków dla zabawy.
Chcąc dobrze wyglądać należy najpierw zaakceptować siebie, być sobą i nie starać się naśladować innych. Po takiej wewnętrznej akceptacji stanąć przed lustrem i dostrzec w sobie zalety. Makijaż jest dopełnieniem naszego osobistego wizerunku.

Idealny makijaż dla nastolatki

Makijaż dla nastolatek ma się charakteryzować subtelnością:

  • Postaraj się używać delikatnych płynnych podkładów, które nie będą mocno kryjące i nie dadzą efektu maski, a poprawią koloryt twarzy;
  • Na policzki nałóż delikatny róż w bardzo jasnej tonacji z drobinkami złota, by lekko rozświetlić twarz;
  • 13-latce wystarczy tusz do rzęs i lekki błyszczyk do ust; starsze nastolatki mogą bardziej podkreślić oczy stosując brązową lub szarą kredkę do oczu;
  • Kolor cieni wybierz w najbardziej neutralnych kolorach różu, beżu, brązu i grafitu;
  • Chcąc powiększyć optycznie oczy pomaluj białą kredką wewnętrzną stronę dolnej powieki;
  • Pamiętaj również o codziennym demakijażu twarzy; nigdy nie kładź się spać z umalowanymi oczami, powoduje to podrażnienia spojówek, a nie zmyty podkład zapycha pory i może być jednym z powodów powstawania pryszczy; daj skórze odpocząć ona też musi oddychać.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)