Kępki rzęs fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Kępki rzęs - szybki i tani sposób na wyraziste oko. Jak długo się trzymają i jak je przykleić?

Kępki rzęs wyglądają bardziej naturalnie, niż sztuczne rzęsy mocowane na pasku. Dzięki nim uzyskasz efekt zagęszczenia i wydłużenia naturalnych rzęs. Przeczytaj, jak je poprawnie przyklejać, żeby utrzymały się wiele godzin oraz które z nich najlepiej wybrać na początek.
Małgorzata Machnicka / 24.03.2022 09:08
Kępki rzęs fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Kępki rzęs to świetny sposób na ekspresowe podkreślenie spojrzenia. Wyglądają o wiele bardziej naturalnie niż sztuczne rzęsy mocowane na pasku - dużym plusem jest również to, że nie obciążają zbyt mocno oka. 

Spis treści:

 1. Jak przykleić kępki rzęs?
 2. Jak zdjąć kępki rzęs?
 3. Kępki rzęs - które wybrać?
 4. Jak długo trzymają się kępki rzęs?

Jak przykleić kępki rzęs?

Pamiętaj, że kępki rzęs przykleja się do rzęs, a nie do skóry. Musisz przykleić je bardzo dokładnie i precyzyjnie tak, aby nie przekrzywiły się, nie odkleiły i wyglądały naturalnie.

Odpowiednio doklejone kępki mogą skorygować niedoskonałości oka, jak np. opadającą powiekę, czy sprawić, że oko się „otworzy". Możesz przykleić kępki rzęs na całej długości oka, w zewnętrznych kącikach oczu lub tylko pośrodku.

Potrzebne będą ci:

 • kępki rzęs,
 • klej do rzęs,
 • pęseta. 

Mocowanie kępek rzęs krok po kroku:

 1. Zacznij od ostrożnego wyjęcia ich z opakowania, najlepiej jest robić to przy pomocy pęsety. Pamiętaj, że jeśli na tym etapie uszkodzisz rzęsy, będą już bezużyteczne.
 2. Jeśli twoje rzęsy są proste, a kępki podkręcone, użyj zalotki. Pamiętaj także o dostosowaniu długości sztucznych rzęs do swoich naturalnych.
 3. Wykonaj delikatny makijaż oka, przede wszystkim kreskę, która pozwoli ukryć miejsce doczepiania sztucznych rzęs. Możesz też od razu wytuszować rzęsy. 
 4. Przyklejanie zacznij od zewnętrznego kącika oka - zanurz końcówkę kępki rzęs w kleju, odciśnij nadmiar, odczekaj chwilę i przyklej jak najbliżej linii naturalnych rzęs.  
 5. Czynność powtarzaj, aż uzyskasz zadowalający efekt.

Uczulenie na klej do rzęs – jakie są objawy i sposoby leczenia?

Kępki rzęs - jak długo się trzymają i jak przykleićfot. Adobe Stock, Aliaksandr Barouski

Jak zdjąć kępki rzęs?

Aby zdjąć kępki rzęs w domu, przyłóż do oka wacik nasączony płynem do demakijażu lub specjalnym płynem do usuwania sztucznych rzęs i przytrzymaj, aż klej się rozpuści. Kępki powinny odkleić się bez problemu. Pamiętaj, żeby nigdy nie trzeć oka! Może to prowadzić do podrażnień i zaczerwienienia.

Kępki rzęs - które wybrać?

Kępki rzęs występują w różnych długościach i grubościach - co prawda wybór jest kwestią indywidualną, ale powinien być przede wszystkim dopasowany do kształtu i wielkości oka. Mogą też różnić się rodzajem zakończenia - posiadać tzw. węzełek lub być zakończone idealnie gładko.

Rzęsy 1:1 - ile kosztuje przedłużanie rzęs i jak długo utrzymuje się efekt?

Rzęsy węzełkowe

Rzęsy węzełkowe mają wyraźnie zaznaczony punkt, który przykleja się do powieki dzięki czemu są łatwiejsze w aplikacji, ale nieco bardziej widoczne. Idealne na początkujących. 

Rzęsy bezwęzełkowe

Kępki tego typu pozbawione są węzełkowych połączeń. Są trudniejsze w mocowaniu, ale wygodniejsze w noszeniu i wyglądają bardziej naturalnie. Polecamy je profesjonalistkom.

Jak długo trzymają się kępki rzęs?

Wszystko zależy od jakości użytego kleju i od umiejętności. Jeśli są dobrze przyklejone, powinny bez problemu przetrwać nawet kilkanaście godzin. Warto zaznaczyć, że kępki rzęs nie służą kilkudniowemu przedłużaniu włosków. To gadżet, który został stworzony, aby jednorazowo urozmaicić lub dodatkowo wzmocnić makijaż oczu. Dłuższe noszenie kępek rzęs niż jest to wskazane na opakowaniu, może podrażnić oko i doprowadzić do zapalenia - w przestrzeniach pomiędzy rzęsami naturalnymi, klejem, a kępkami mogą pojawić się różne mikroorganizmy, brud i wilgoć.

Treść artykułu została pierwotnie opublikowana 08.07.2021

Czytaj także:
Henna rzęs - jak ją wykonać?
Metoda przedłużania rzęs 1:1 - na czym polega?
Na czym polega zabieg liftingu rzęs?