Jakie błędy w makijażu najczęściej popełniają panny młode? Magdalena Pieczonka zdradza, czego unikać

W makijażu ślubnym jest kilka rzeczy, których należy się wystrzegać jak diabeł święconej wody. Magdalena Pieczonka zdradza, jakie błędy panny młode popełniają najczęściej.
Urszula Wilczkowska / 30.09.2020 13:53

Z listą makijażowych grzechów głównych powinna zaznajomić się każda panna młoda - zarówno jeśli decyduje się wykonać makijaż ślubny sama, jak i gdy oddaje się pod opiekę specjalisty. Magdalena Pieczonka zdradza, jakie błędy popełniane są najczęściej przy tym make-upie.

Najczęstsze błędy w makijażu ślubnym według Magdaleny Pieczonki

Jak mówi makijażystka, na szczęście coraz więcej panien młodych decyduje się nie ryzykować i swój makijaż ślubny powierza profesjonalistom - i to prawdziwym, a nie koleżance, która kilka lat temu obejrzała kilka tutoriali na YouTube. Nie zmienia to jednak faktu, że pewne błędy i tak powtarzają się nagminnie.

Magdalena Pieczonka często trafia na ślubne zdjęcia na Instagramie, a jako specjalistka od makijażu chcąc nie chcąc od razu wyłapuje błędy, które są popełnione w makijażu. Jak sama mówi, najczęstszym z nich jest źle wymodelowana twarz. Panny młode źle konturują swoje rysy i często używają złego odcienia kosmetyków. Przez to ich twarze wydają się smutne, szare i niewystarczająco rozświetlone.

Panny młode równie często unikają nałożenia zbyt dużej ilości podkładu. Mają dobre zamiary - mniejsza ilość podkładu wygląda naturalniej, a poza tym zmniejsza prawdopodobieństwa zważenia się kosmetyku. Wbrew pozorom jednak mała ilość podkładu zupełnie nie sprawdza się w makijażu ślubnym - zwłaszcza przy niedoskonałościach, które przebijają przez makijaż i potrafią zepsuć młodej wielki dzień.

Brwi sprawiają wiele problemu także na co dzień, a w dniu ślubu, gdy makijaż jest mocniejszy, zwracają jeszcze większą uwagę. Dlatego jeśli panna młoda ma cienkie brwi i wypełni je ciemnym kosmetykiem, nie wychodząc odrobinę poza ich kształt, będą wydawały się jeszcze cieńsze.

Wiele panien młodych, które same robią sobie makijaż rezygnuje z doklejania rzęs. To wszystko z bardzo prostego powodu - po prostu nie potrafią tego zrobić i nie chcą ryzykować zepsuciem całego, często bardzo pracochłonnego makijażu. Tymczasem kilka kępek rzęs potrafi całkowicie odmienić wygląd całej twarzy.

To też może cię zainteresować:
Paznokcie tie-dye podbijają Instagram. Zobacz, jak wykonać ten manicure w domu
Holiday hair to najmodniejsze fryzura na jesień. Instagramerki ją pokochały
Angular bob pasuje do każdego kształtu twarzy. To najmodniejsze cięcie sezonu

Tagi: makijaż