Maseczka oczyszczająca -

Jej składniki: glinka, algi, drożdże, wyciągi roślinne odblokują pory, zapobiegną błyszczeniu skóry i ładnie ją rozjaśnią.
Aleksandra Jaworska / 11.06.2018 12:33

Maseczka oczyszczająca na twarz ma zbawienny zabieg dla tłustej i mieszanej cery. Usuwa z tkanek toksyny powstałe podczas procesów przemiany materii i pomaga pozbyć się martwych komórek. Odblokowuje pory, dzięki czemu  zalegająca w nich wydzielina nie powoduje przyczyną powstawania zaskórników i wyprysków. Maseczki oczyszczające potrzebuje każda cera.

Domowe maseczki na twarz

Maseczka oczyszczająca- czego w niej szukać?

  • Świetnie oczyszczają cerę maseczki zawierające glinki (zwłaszcza zieloną), algi, drożdże, wyciągi  roślinne czy owocowe.
  • Taki zabieg najlepiej zaplanować na wczesny wieczór ok. godziny 18.00. Są badania, że o tej porze skóra najlepiej przyswaja wszystkie składniki, zawarte w kosmetykach.
  • Dobrym pomysłem jest stosowanie masek w trakcie wieczornej kąpieli  – pod wpływem ciepła pory skóry rozszerzają się i lepiej wchłaniają preparat. 
  • Maseczkę trzeba nakładać na starannie oczyszczoną z makijażu twarz i zmyć ją po 20 minutach.
  • Cerę tłustą i mieszana można oczyszczać w ten sposób 1-2 razy w tygodniu, normalną raz w tygodniu, suchą raz na 2 tygodnie.

Oczyszczanie w gabinecie

Osoby, którym zależy na natychmiastowej poprawie wyglądu skóry mogą skorzystać z zabiegu mikrodermabrazji wodnej Hydrafacial znana również pod nazwą hydropeelingu próżniowego. To nowoczesny zabieg oczyszczająco-odmładzający przeznaczony dla osób, które oczekują nieinwazyjnej poprawy wyglądu swojej skóry. O zabieg zapytałyśmy Radosława Rzepnikowskiego z Kliniki Medycyny Estetycznej FABSKIN.

 Początkowym etapem zabiegu jest dogłębne oczyszczenie skóry i usunięcie martwego naskórka po to, aby w momencie maksymalnego otwarcia porów wprowadzić substancje aktywne w głąb tkanki skórnej. Wszystkie substancje oczyszczające, nawilżające i przeciwzapalne aplikowane są na skórę za pomocą specjalnie opatentowanych dysz (końcówek) jednorazowego użytku HydroPeel. To sprawia, że proces eksfoliacji jest antyseptyczny, łagodny i delikatny  - mówi Radosław Rzepnikowski, lekarz z zakresu medycyny estetycznej

Nowatorskie rozwiązanie technologicznie umożliwia połączenie w jednym zabiegu mechanicznego złuszczania i peelingu chemicznego, dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie w krótkim czasie spektakularnych efektów pięknej i wyraźnie odmłodzonej skóry.

Przeczytaj także:Zalotne spojrzenie bez makijażu? Wypróbuj odżywkę do rzęs!
Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki. Czy warto?