Jak zrobić sztuczną ranę na dłoni? Upiorna charakteryzacja krok po kroku

jak zrobić otwartą raną na dłoni na Halloween fot. Adobe Stock, sorapop
W halloweenową noc planujesz być strasznym zombie? Aby zrobić jeszcze większe wrażenie, oprócz kostiumu i makijażu, zadbaj też o charakteryzację ciała. Dzięki jednej z TikTokerek, która podzieliła się niesamowitym pomysłem na otwartą ranę na dłoni, śmiało będziesz mogła startować o tytuł najbardziej przerażającego gościa imprezy. Sprawdź, jak ją wykonać i jakie produkty będą ci potrzebne.
/ 11.10.2022 05:44
jak zrobić otwartą raną na dłoni na Halloween fot. Adobe Stock, sorapop

Mamy październik, co oznacza, że tuż za rogiem czai się najbardziej upiorne święto w roku. Przypominają nam o tym wystawy sklepowe pełne dyni, nietoperzy, czarownic i trupich czaszek oraz media społecznościowe, które dostarczają ciągle nowe pomysły na halloweenowy wygląd. Dzięki samouczkom od kreatywnych użytkowników, nie musimy nadwyrężać naszego budżetu na charakteryzacje u wizażysty, które niestety są dość kosztowne, a wizyty często trzeba rezerwować z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.

Kopalnią inspiracji jest TikTok. Ostatnio pisałyśmy wam, jak szybko wykonać upiorny makijaż klauna na Halloween podstawowymi kosmetykami do makijażu. Tym razem mamy coś dla tych z was, które 31 października chcą być przerażającym zombie. W zbiorach platformy znalazłyśmy przepis, jak zrobić sztuczną, otwartą ranę na dłoni. Za projektem stoi wizażystka @hannahshakeeb96. Na kilkusekundowym wideo Tiktokerka pokazała, jak krok po kroku uzyskać najbardziej realistyczny efekt. Film ma miliony odsłon i jest jednym z najchętniej oglądanych halloweenowych tutoriali. Zobaczcie:

@hannahshakeeb96 #halloween #halloweenmakeup #bruise #horror #horrorchallenge #nightmare #makeup #countdown #sewing #fakewound #halloweenmakeuptutourial #halloweenday ♬ bad guy - Billie Eilish

Jak zrobić sztuczną ranę na dłoni?

Do zrobienia otwartej rany na dłoni przygotuj: lateks i klej charakteryzatorski (przed użyciem koniecznie zrób próbę uczuleniową), chusteczkę higieniczną, watę, patyczki do uszu, sztuczną krew, paletę kolorowych cieni do powiek, fluid i sypki puder. 

Sztuczna rana na dłoni krok po kroku:

  1. Zacznij od posmarowania dłoni cienką warstwą lateksu. 
  2. Przyklej jedną warstwę chusteczki higienicznej i odetnij odstające elementy.
  3. Nałóż niewielką ilość kleju i nałóż drugą warstwę chusteczki.
  4. Zrób pionowe nacięcia, pomaluj fluidem, przypudruj, a ciemnofioletowym cieniem do powiek zrób siniaki.
  5. Wypełnij pionowe nacięcia niewielką ilością waty, włóż patyczki do uszu i uzupełnij sztuczną krwią.

Czytaj także:
Makijaż na Halloween - 3 najbardziej pomysłowe halloweenowe makijaże
Sukienki na Halloween 2022: 5 kreacji, które założysz nie tylko w halloweenową noc

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA