Reklama

Olejek pichtowy otrzymywany jest z pędów i igieł jodły syberyjskiej białokorej (Abies sibirica), która rośnie wyłącznie na dalekim wschodzie - na terenach Syberii, Chin i Mongolii. Zawiera mnóstwo dobroczynnych związków organicznych, które wykazują silne działanie antybakteryjne, przeciwstarzeniowe i regenerujące.

Reklama

Olejek pichtowy ma lekką, wodnistą konsystencję i bardzo intensywny zapach drzewa iglastego.

Spis treści:

  1. Właściwości olejku pichtowego
  2. Zastosowanie olejku pichtowego
  3. Cena olejku pichtowego

Właściwości olejku pichtowego

Olejek pichtowy zawiera lotne fitocydy (m.in. octan bornylu), które działają bakteriobójczo, grzybobójczo i antywirusowo oraz terpeny (m.in. kamfora), które rozgrzewają, zwiększają ukrwienie skóry oraz potęgują działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne.

  • Stymuluje układ immunologiczny,
  • wspomaga leczenie m.in. opryszczek, liszajów, łuszczycy,
  • neutralizuje wolne rodniki,
  • działa przeciwzapalnie,
  • pomaga w walce z zaskórnikami,
  • ujędrnia skórę,
  • regeneruje i oczyszcza.

Zastosowanie olejku pichtowego

Olejek sprawdza się przy pielęgnacji cery trądzikowej, bo zapobiega powstawaniu wyprysków i leczy stany zapalne. Świetnie radzi sobie również z zaskórnikami.

Jest naturalnym antyoksydantem, dzięki czemu neutralizuje wolne rodniki, więc świetnie nadaje się dla cer dojrzałych. Oprócz tego tonizuje i regeneruje skórę, przywraca jej elastyczność i niweluje obrzęki.

Uwaga! Powinny go unikać posiadaczki cer wrażliwych i suchych, bo jego intensywne działanie może podrażniać, choć nie jest to reguła. Przed pierwszym użyciem olejku pichtowego, warto zrobić próbę uczuleniową.

Olejek pichtowy sprawdza się także jako kosmetyk do pielęgnacji włosów - zapobiega ich wypadaniu i wspomaga leczenie łupieżu.

olejek pichtowy zastosowanie

fot. Olejek pichtowy/Adobe Stock

Olejek pichtowy na twarz

Dodaj kilka kropel olejku pichtowego do ulubionego kremu (najlepiej tego na noc) i wsmaruj w twarz, szyję oraz dekolt. Zadziała jak najlepsze serum przeciwzmarszczkowe.

Kilka kropel olejku wymieszaj z łyżeczką innego oleju np. jojoba, z awokado albo olejku arganowego i nałóż na wacik. Przetrzyj nim strefę „T" czyli czoło, nos i brodę. Po zaskórnikach nie będzie śladu! Różnicę powinnaś zauważyć już po kilku zastosowaniach.

Możesz go stosować również punktowo - nałóż odrobinę na patyczek kosmetyczny i posmaruj nim zmiany skórne - krostki albo ropne wypryski. Zostaw na noc. Już po pierwszej aplikacji niedoskonałości powinny być złagodzone i o wiele mniej widoczne.

Olejek pichtowy na włosy

Dodaj kilka kropel do szamponu i taką mieszanką myj włosy 2-3 razy w tygodniu. Problem łupieżu i nadmiernego przetłuszczania skóry głowy powinien zniknąć niemal od razu.

Olejek pichtowy - cena

Olejek pichtowy można kupić w aptekach, sklepach zielarskich i niektórych drogeriach. Kosztuje około 8 złotych za 10 ml. Sprzedawany jest zawsze w ciemnych butelkach.

Reklama

Czytaj także:
Olej z dzikiej róży - jak go stosować?
Olejek marchewkowy - właściwości i zastosowanie
Olejek rycynowy - jak go stosować?

Olejek różany - zalety jego stosowania
Olej makadamia na twarz, włosy i ciało - zalety
Olej jojoba - właściwości i zastosowanie

Reklama
Reklama
Reklama