POLECAMY

Piękne stopy w karnawale!

Karnawał to okres wytężonej pracy dla stóp. Po całonocnych tańcach należy im się odrobina relaksu. Urządź stopom spa w domu!
Piękne stopy w karnawale! fot. Panthermedia
W czasie karnawału nie zapominaj o regularnej pielęgnacji stóp. Zimą sięgnij zwłaszcza po kosmetyki o odprężających właściwościach i wyrazistych zapachach. To dobra pora, by wykorzystać olejki o aromacie cynamonu lub drzewa sandałowego.

Pielęgnacja stóp zimą i w okresie karnawałowym - krok po kroku!

  1. Zacznij od relaksu. Stopy zanurz w ciepłej wodzie z olejku. Już kilka kropli tego specyfiku napełni pokój rozkosznym zapachem cynamonu lub drzewa sandałowego. A Ty z łatwością się odprężysz. Mocz nogi ok. 10 minut.
  2. Gdy skóra będzie już zmiękczona, sięgnij po peeling. Nałóż go na stopy okrężnymi ruchami. Szukaj cukrowych peelingów na bazie olejków - sprawią, że skóra będzie ładnie wygładzona.
  3. Jeśli zajdzie taka potrzeba, użyj tarki (tylko nie metalowej). Naskórek ścieraj ruchem posuwistym, kierują się od zewnątrz ku środkowi stopy.
  4. Nałóż na stopy ( i przy okazji na część łydek) krem o rozgrzewających właściwościach. Kosmetyki, które mają działanie termiczne, nie tylko spowodują, że składniki aktywne będą wnikały głębiej, ale też cudownie Cię rozgrzeją!
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)