Świąteczne wzory na paznokcie: 11 pomysłów na uroczy manicure

Świąteczne wzory na paznokcie: inspiracje na modny manicure na święta 2023 fot. Getty Images, Ellenkaspring
Świąteczne wzory na paznokciach wspaniale uzupełnią każdą stylizację. Możesz namalować m.in. renifery, bombki, choinki, śnieżynki lub słodycze. Większość z nich z łatwością wykonasz sama w domu. Odkryj 11 inspiracji na urocze paznokcie na święta 2023 i wybierz swoje ulubione.
Małgorzata Machnicka / 10.11.2023 10:29
Świąteczne wzory na paznokcie: inspiracje na modny manicure na święta 2023 fot. Getty Images, Ellenkaspring

Świąteczne wzory na paznokciach to nieodzowny element bożonarodzeniowej stylizacji. Najpopularniejszy manicure to ten z wykorzystaniem czerwonego, białego i zielonego lakieru, a dominującymi motywami są choinki, śnieżynki, mikołaje, renifery i gałązki ostrokrzewu. Pomysłów jest wiele. Możesz wykonać je w wersji minimalistycznej lub kolorowe, ze szczegółami. 

Spis treści:

  1. Świąteczne wzory na paznokcie: renifery
  2. Świąteczne wzory na paznokcie: słodycze
  3. Świąteczne wzory na paznokcie: śnieżynki
  4. Świąteczne wzory na paznokcie: św. Mikołaj
  5. Świąteczne wzory na paznokcie: choinki
  6. Świąteczne wzory na paznokcie: bombki
  7. Świąteczne wzory na paznokcie: gałązki ostrokrzewu
  8. Świąteczne wzory na paznokcie: sweterek

Świąteczne wzory na paznokcie: renifery

Renifer na paznokciach to jeden z  najbardziej uroczych świątecznych wzorów manicure. Motyw nie musi pojawiać się na każdym palcu – wystarczy ozdobić tylko jeden (środkowy, serdeczny lub wskazujący), aby uzyskać piękny efekt. 

Świąteczne wzory na paznokcie: słodycze

Pamiętasz cukrowe laski w biało-czerwone paski i pierniczki, które wieszałaś na choince? Przenieś je teraz na swoją płytkę. Będzie subtelnie i jednocześnie bardzo słodko.  

Świąteczne wzory na paznokcie: śnieżynki

Śnieżynki na paznokciach wyglądają niezwykle elegancko i efektownie. Aby dodatkowo wzmocnić taki manicure, namaluj je błyszczącym lakierem.

Świąteczne wzory na paznokcie: św. Mikołaj

Wzór świętego Mikołaja niestety nie należy do najłatwiejszych. Na ratunek jednak przychodzą naklejki na paznokcie, dostępne w wybranych drogeriach.

Aby dłużej się trzymały i lepiej przylegały do paznokci, przed aplikacją rozgrzej je powietrzem suszarki. Dopiero później naklej na płytki.

 

Świąteczne wzory na paznokcie: choinki

Kolejnym wspaniałym świątecznych wzorem na paznokcie jest choinka. Możesz namalować choinkę na paznokciach sama cienkim pędzelkiem lub tak, jak przypadku manicure mikołajkowego - kupić naklejki.

Świąteczne wzory na paznokcie: bombki

Jak choinka to i bombki. Zamiast ozdabiać nimi wszystkie paznokcie, namaluj delikatny wzór tylko na jednym wybranym. Resztę pomaluj w kolorach świątecznej ozdoby.

Świąteczne wzory na paznokcie: gałązki ostrokrzewu

Świąteczne stylizacje pięknie też dopełnią paznokcie z gałązkami ostrokrzewu. To idealna propozycja dla tych, które preferują minimalistyczne zdobienia. Najlepiej prezentują się na tle nude.

Świąteczne wzory na paznokcie: sweterek

Sweterkowy manicure pojawił się w trendach świątecznych już kilka lat temu i do tej pory ma wierne grono fanek. Najlepiej prezentuje się w neutralnych odcieniach. 

Treść artykułu opublikowana pierwotnie 19.10.2020.

Czytaj także:
Paznokcie świąteczne 2023: 20 inspiracji na modny manicure, który możesz zrobić w domu
Modne paznokcie hybrydowe jesień-zima 2023/2024: 7 trendów w manicure, które przejmą kontrolę
 

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA