Ukrainian manicure: gorący trend w stylizacji paznokci na jesień 2023. Jak wygląda i na czym polega?

ukrainian manicure jak wygląda i na czym polega
Ukrainian manicure podbija media społecznościowe. Nie chodzi w nim jednak o kolor, kształt czy długość płytki — tutaj ważna jest technika. Mani wykonany jest z niesamowitą precyzją, dzięki czemu lakier utrzymuje się w idealnym stanie prawie miesiąc. Jak wygląda Ukrainian manicure i na czym polega?
/ 08.09.2023 05:38
ukrainian manicure jak wygląda i na czym polega

Wraz z nadejściem nowego sezonu, rozkwitają nowe trendy w stylizacji paznokci. W tym roku wyjątkowo jesteśmy rozpieszczone wyborem. Oprócz propozycji z pokazów mody (modne paznokcie hybrydowe jesień-zima 2023/2024) wiele gorących projektów rodzi się w mediach społecznościowych.

Ostatnio świat usłyszał o tuxedo nails — stylowym, czarno-białym mani oraz latte nails — płytce pomalowanej w odcieniach rozgrzewającego, apetycznego napoju. Teraz do grona ulubieńców dołącza Ukrainian manicure. Nie polega on jednak na określonym zdobieniu paznokci, a specjalnej technice wykonania. Jest na najwyższym poziomie. Mani podbija Instagram i TikTok — hashtag #ukrainiannails zdobył już ponad 70 milionów wyświetleń.  

Jak wygląda Ukrainian manicure i na czym polega?

Spis treści:

  1. Czym wyróżnia się Ukrainian manicure?
  2. Na czym polega Ukrainian manicure?
  3. Ukrainian manicure - inspiracje

Czym wyróżnia się Ukrainian manicure?

Ukrainian manicure nie narzuca konkretnego kształtu i długości, tu niezwykle istotna jest technika wykonania. W ukraińskiej stylizacji paznokci fokus jest na skórki. Mają być perfekcyjnie usunięte, a lakier równomiernie nałożony.

Jego zaletami jest nie tylko estetyczne, staranne wykonanie, ale też wyjątkowa trwałość. Dziewczyny zapewniają, że mani w idealnym stanie wytrzymuje nawet miesiąc. Jak to możliwe? Najczęściej wybierają neutralne odcienie, dzięki czemu odrost jest mało widoczny.

Na czym polega Ukrainian manicure?

W Ukrainian manicure wykorzystuje się metodę „combi”, czyli manicure kombinowany. Na początku manikiurzystka usuwa frezarką narastające i odstające skórki, a następnie wycina je cienkimi nożyczkami. Na koniec dokładnie pokrywa płytkę wybranym lakierem. Można wykonać zwykły mani lub manicure hybrydowy.

@lizalinchuk #nails #ukrainianmanicure #beautysalon #slovenia #koper #українськийтікток #рек #fypシ #foryoupage ♬ After Last Night (Sped Up Version) - sped up nightcore

Ukrainian manicure - inspiracje

Szukasz inspiracji? Podrzucamy garść ciekawych projektów Ukrainian manicure od dziewczyn z Instagrama:

 

Czytaj także:
„Clean girl nails”: nowy trend w manicure, w którym się zakochasz. Czym się wyróżnia?
Lipgloss nails: minimalistyczny manicure, który przejmie kontrolę w tym roku. Jak wygląda i jak go wykonać?
Manicure japoński: sposób na zdrowe i błyszczące paznokcie. Na czym polega? Efekty przed i po