Jak zdjąć paznokcie żelowe fot. Adobe Stock

Jak usunąć żel z paznokci w domu? Mamy kilka sprawdzonych sposobów

Żel z paznokci możesz z powodzeniem usunąć domowymi sposobami. Jednym z nich jest skrócenie paznokci, spiłowanie żelu pilnikiem i wypolerowanie specjalną polerką.
Aleksandra Jaworska / 06.04.2020 10:46
Jak zdjąć paznokcie żelowe fot. Adobe Stock

Jak usunąć żel z paznokci? Najlepiej u manikiurzystki. Zabieg kosztuje około 30 złotych. Jeśli jednak chcesz zaoszczędzić te pieniądze, nie masz czasu albo nie możesz wybrać się do salonu, możesz spróbować zrobić to sama.

Jak usunąć żel z paznokci domowymi sposobami?

Istnieją 2 sposoby zdejmowania żelu z paznokci podobnie, jak przy zdejmowaniu hybrydy. Można to zrobić pilnikiem (lub frezarką, jeśli masz w tym odpowiednie doświadczenie) albo acetonem. Teoretycznie drugi sposób jest bezpieczniejszy (bo nie uszkodzisz płytki mechanicznie), jednak środek mocno wysusza płytki. Bywa też tak, że kleje do paznokci żelowych są odporne na aceton.

Usuwanie żelu z paznokci pilnikiem

  1. Żelowe paznokcie trzeba najpierw skrócić przy pomocy cążek.
  2. Kolejny krok to piłowanie. Aby było ono skuteczne, należy użyć grubego pilnika (ziarnistość od 150 do 180). Samo piłowanie wymaga czasu i uwagi, gdyż często nie mamy pewności, w którym miejscu kończy się sztuczny paznokieć, a zaczyna nasza własna płytka. Przy piłowaniu często zdmuchuj pyłek, by nie przeoczyć momentu, gdy pojawi się naturalny paznokieć.
  3. Gdy dotrzesz do własnego paznokcia, resztki żelowego usuń przy pomocy drobnoziarnistego pilnika.
  4. Potem płytkę paznokciową wypoleruj specjalną polerką.

W salonach kosmetycznych stylizacje żelowe są ściągane za pomocą frezarki. Jest to zabieg, który powinien być wykonywany przez certyfikowaną stylistkę paznokci, gdyż umiejętność pracy z frezarką wymaga szkoleń zawodowych. Nie rekomendujemy wykonywania zabiegów żelowych w warunkach domowych. Grozi to przepiłowaniem płytki - mówi Iwona Kiwacka-Majerczyk, Główny Instruktor marki Mistero Milano

Usuwanie żelu z paznokci acetonem

  1. Skórki zabezpiecz wazeliną.
  2. Zanurz wacik w acetonie i przyłóż go do paznokcia, następnie owiń go folią aluminiową. Paznokcie powinny być poddane działaniu acetonu przez około 20 min.
  3. Ściągnij folię z wacikami, razem z nimi powinien odejść paznokieć żelowy. Jeśli tak się nie stało, podważ go ostrożnie patyczkiem. Jeśli nie odchodzi, owiń paznokcie acetonem ponownie.
  4. Po wszystkim umyj dłonie i nawilż skórki oraz paznokcie olejkiem lub odżywką.

Jak wzmocnić zniszczone paznokcie?

Przede wszystkim daj im odpocząć. Żelowych czy akrylowych paznokci nie można nosić w nieskończoność. Sprzymierzeńcem w walce o piękne paznokcie będzie odżywka - możesz wybrać tę z drogerii, albo zastosować jedną z domowych odżywek do paznokci

Jedną z naszych ulubionych jest ta z oliwą z oliwek i sokiem z cytryny. Wystarczy, że będziesz ją stosować 2 razy w tygodniu przez 4 tygodnie, a paznokcie odzyskają blask i siłę, jak sprzed zabiegów stylizacji. Świetnie sprawdzi się również wcierka z olejku rycynowego - efekty zobaczysz już po 14 dniach stosowania!

Wykorzystaj kody rabatowe Black Friday i kup maszynkę, która idealnie usunie żel z Twoich paznokci.

Treść artykułu została pierwotnie opublikowana 14.05.2018 r.

Więcej o pięknych paznokciach: