Halloween - jak przebrać się z pomysłem?

Halloween to nie tylko żarty i psikusy, ale coraz częściej imprezy przebierane. Podpowiadamy, jak przebrać się z pomysłem na zabawę halloweenową!
/ 28.10.2010 18:38

ubranie an Halloween

fot. Fotolia

Przebieramy się za wampira

Na fali wampirzej mody niezwykle popularnymi osobowościami stał się Edward Cullen (w sadze „Zmierzch” gra go niezwykle przystojny Robert Pattison) czy jego dziewczyna Bella (grana przez Kirsten Steward). Nastolatki szaleją za trupio bladym amatorem świeżutkiej krwi... Dracula odszedł do lamusa. Współczesny wampir odznacza się stylowym strojem... dokładnie takim, jaki nosi współczesna młodzież, ale w dalszym ciągu posiada alabastrową twarz. To jego znak rozpoznawczy. Aby nasza cera była biała możemy wysmarować się mąką (wersja dla odważnych i oszczędnych), bądź wyposażyć się w specjalny biały podkład, którego używa się do charakteryzacji. Może to być także jasny cień lub bardzo jaśniutki puder. Do tego tapir na włosach, szminkowe stróżki krwi na szyi i voilà! - modna stylizacja na wampira gotowa.

Zobacz także: Makijaże na Halloween

Przepis na halloweenową mumię

Mumia to kolejna dziwna i charakteryczna postać w historii kina. "Przepis" na mumię jest oczywiście banalny. Wystarczy duuużo papieru toaletowego, krepiny lub wielkie prześcieradło. Papierem toaletowym można się owinąć od razu, odpowiedni i upragniony efekt będzie widoczny już po... 3 rolkach. Prześcieradło należy pociąć na długie paski i wtedy przystąpić do wykonywania takowego dzieła.

Pamiętaj! Owijamy się od dołu do góry, pozostawiając nieco więcej miejsca przy kostkach – wszak chcemy móc chodzić!

Zombie krok po korku

Chyba każdy przeżył w dzieciństwie koszmar filmowego zombie, które po zmroku miało rzekomo przechadzać się po naszym pokoju. Przepis na stylizację zombie jest bardzo prosty. Wystarczy eleganckie ubranie, np. stary garnitur lub aksamitna sukienka, nożyczki oraz duża dawka odwagi. Strój najzwyczajniej w świecie szarpiemy, prujemy i nadcinamy. W przypadku chłopaków możemy zastosować pocięty krawat, w przypadku dziewczyn – podziurawione rajstopy. Do tego oczywiście potargane włosy, "włączamy" powolny chód, pociąganie nogą po ziemi oraz… sprawmy, że nasza cera staje się zielona. Nie radzimy eksperymentować z farbami plakatowymi, dużo lepiej sprawdzi się w tym przypadku pasta maskująca, jakiej używa się do charakteryzacji w paint ballu lub innych militarnych przedsięwzięciach, albo... glinka kosmetyczna. Choć tu trzeba uważać, zbyt długie trzymanie jej na twarzy może grozić uszkodzeniami skóry!

Uwaga! Jeżeli szkoda Ci ubrań, aby przerobić je na strój zombie, odwiedź jakiś second hand. Tam marynarka lub sukienka do poszarpania będą cię kosztowały grosze.

Halloweenowa para młoda

Mamy również propozycję dla pary, która wybiera się na imprezę Halloween. Proponujemy strój pary młodej w wersji oczywiście... trupiej. Garnitur lub sukienkę ślubną można nabyć za małe pieniądze w sklepie z tanią odzieżą. Pamiętajmy, aby nasz strój nieco ulepszyć. Tutaj również radzimy zabawić się z nożyczkami i ubrudzić strój, np. szargając nim po ziemi – wyjdzie bardzo naturalnie. Do tego przygnębiający makijaż, torebka w kształcie trumny (polecamy sklepy z odzieżą gotycką) i strój gotowy! Oczywiście inspiracją tutaj jest Tim Burton i jego film. 

Polecamy: Skąd pochodzi Halloween?

Redakcja poleca

REKLAMA