Kolor włosów 2020 fot. ImaxTree/ AgencjaFree

6 najmodniejszych kolorów włosów na rok 2020

Modne kolory włosów na rok 2020 to głównie chłodne odcienie blondu, głębokie brązy z refleksami, wszystkie rude i czerwone barwy.
Małgorzata Machnicka / 08.01.2020 12:17
Kolor włosów 2020 fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Modne kolory włosów 2020 to przede wszystkim ten naturalny, urozmaicony świetlistymi pasemkami - chłodne odcienie znowu wracają do łask. Wśród trendów nie zabraknie też mocnego uderzenia koloru - czerwonych rudości i wszystkich tęczowych barw.

Pamiętaj, że przy wyborze koloru włosów nie można kierować się wyłącznie trendami. Owszem, mogą posłużyć jako inspiracja albo pomóc w odnalezieniu własnego stylu, ale przede wszystkim powinien pasować do naszej karnacji. 

Spis treści:

  1. Kolor włosów 2020: chłodne odcienie
  2. Kolor włosów 2020: widoczne odrosty
  3. Kolor włosów 2020: czerwienie i rudości
  4. Kolor włosów 2020: karmelowy blond
  5. Kolor włosów 2020: tęczowe odcienie
  6. Kolor włosów 2020: głęboki brąz

1. Kolor włosów 2020: chłodne odcienie

W jednym z najważniejszych trendów w koloryzacji na rok 2020 nie tyle liczy się kolor, co odcień włosów. Szatynki i blondynki powinny dbać, by fryzura miała szare, popielate wykończenie.

Większość Polek powinna być tym trendem zachwycona - nasz naturalny, słowiański kolor włosów najczęściej jest mysi. Może warto się wreszcie z nim polubić?

Jeśli jesteś fanką rozjaśnianych włosów, sięgnij po fioletowe i niebieskie szampony zmieniające odcień. Znajdziesz je już w każdej drogerii. Możesz też sięgnąć po czarną maskę do włosów.

Modne kolory włosów 2020 chłodne odcienie
fot. ImaxTree/AgencjaFREE

2. Kolor włosów 2020: widoczne odrosty

Większość blondynek, które znamy usilnie zabiega o to, żeby nie pokazywać odrostów - albo bardzo regularnie farbuje włosy (nawet co 3 tygodnie!) albo pomaga sobie specjalnymi spray'ami kamuflującymi.

Ogłaszamy, że trend końca lat 90. powraca! Odrost może być większy, mniejszy, ciemniejszy lub jaśniejszy - to bez znaczenia. 

Modne kolory włosów 2020 odrosty
fot. ImaxTree/AgencjaFREE

3. Kolor włosów 2020: czerwienie i rudości

Rude i czerwone włosy pasują niewielu typom karnacji. Najlepiej wyglądają w nich posiadaczki albo bardzo jasnych, mlecznych cer albo tych wpadających w oliwkowe tony. Pamiętaj, że wszystkie czerwone i rude odcienie podkreślają wszelkie niedoskonałości i zaczerwienienia.

Jeśli jesteś zdecydowana radykalnie zmienić kolor włosów warto zacząć od rudego ombre

Modne kolory włosów 2020 rude
fot. ImaxTree/AgencjaFREE

4. Kolor włosów 2020: karmelowy blond

Karmelowy blond to jeden z ukochanych kolorów większości kobiet. Jest seksowny, wygląda niezwykle zmysłowo, a pasemka dodają mu naturalności i objętości. A do tego nie wymaga ciągłego farbowania.

Taka wielowymiarowa koloryzacja najlepiej wygląda na długich lub półdługich cieniowanych włosach.

Modne kolory włosów 2020 karmelowy
fot. ImaxTree/AgencjaFREE

5. Kolor włosów 2020: różowe, niebieskie, zielone, fioletowe

Tęczowe włosy wracają! W 2020 roku znów możemy farbować się na różowo, zielono, niebiesko i fioletowo. Na rynku dostępnych jest całe mnóstwo produktów do półtrwałej lub trwałej koloryzacji, które nie niszczą włosów i są przystosowane do samodzielnego farbowania w domowych warunkach.

Pamiętaj, że nie musisz od razu farbować całych włosów. Warto poddać koloryzacji pojedyczne pasemka, grzywkę albo tylko końcówki. Eksperymentuj!

Modne kolory włosów 2020 tęczowe
fot. ImaxTree/AgencjaFREE

6. Kolor włosów 2020: głęboki brąz z refleksami

I na koniec propozycja idealna dla wszytskich brunetek i szatynek. Umiejętnie wykonane refleksy na ciemnych włosach potrafią dodać skórze blasku i odmłodzić o kilka lat.

Najważniejsze w koloryzacjach na ciemne kolory jest zapewnienie kosmykom odpowiedniego połysku. Pomogą ci w tym spray'e nabłyszczające i toniki do włosów.

Modne kolory włosów 2020 ciemnobrązowe
fot. ImaxTree/AgencjaFREE

Więcej o modnych fryzurach:
6 modnych fryzur na 2020 rok
3 fryzury wyszczuplające twarz

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)