Modne kolory włosów 2020 fot. Adobe Stock

Modne kolory włosów 2020 - 6 najpiękniejszych odcieni dla fryzur o różnych długościach

Modne kolory włosów na rok 2020 to głównie chłodne odcienie blondu, głębokie brązy z refleksami, wszystkie rude i czerwone barwy.
Małgorzata Machnicka / 19.08.2020 12:17
Modne kolory włosów 2020 fot. Adobe Stock

Modne kolory włosów 2020 to przede wszystkim te naturalne, urozmaicone świetlistymi pasemkami - chłodne odcienie znowu wracają do łask. Wśród trendów nie zabraknie też mocnego uderzenia koloru - czerwonych rudości i wszystkich tęczowych barw.

Pamiętaj, że przy wyborze koloru włosów nie można kierować się wyłącznie trendami. Owszem, mogą posłużyć jako inspiracja albo pomóc w odnalezieniu własnego stylu, ale przede wszystkim powinien pasować do naszej karnacji. 

Spis treści:

  1. Modne kolory włosów 2020: chłodne odcienie
  2. Modne kolory włosów 2020: widoczne odrosty
  3. Modne kolory włosów 2020: czerwienie i rudości
  4. Modne kolory włosów 2020: karmelowy blond
  5. Modne kolory włosów 2020: tęczowe odcienie
  6. Modne kolory włosów 2020: głęboki brąz

Kolor włosów 2020: chłodne odcienie

W trendach na 2020 rok nie tyle liczy się kolor, co odcień włosów. Zarówno szatynki jak i blondynki powinny dbać, by fryzura miała szare, popielate wykończenie.

Większość Polek powinna być tym trendem zachwycona - nasz naturalny, słowiański kolor włosów najczęściej jest mysi. Może warto się wreszcie z nim polubić i, by wprowadzić w niego więcej życia, tylko delikatnie rozjaśnić pojedynczymi pasemkami?

Jeśli jesteś fanką rozjaśnianych włosów, sięgnij po fioletowe i niebieskie szampony zmieniające odcień. Znajdziesz je już w każdej drogerii. Możesz też sięgnąć po czarną maskę do włosów.

Modne kolory włosów 2020 chłodne odcienie
fot. ImaxTree/AgencjaFREE

Kolor włosów 2020: widoczne odrosty

Większość farbowanych blondynek usilnie zabiega o to, żeby nie pokazywać odrostów. A to oznacza, albo bardzo regularne farbowanie włosów (nawet co 3 tygodnie!) albo korzystanie ze specjalnych spray'ów kamuflujących. Ogłaszamy, że wreszcie koniec z przesadną sumiennością!

Trend końca lat 90. powraca! Odrost może być większy, mniejszy, ciemniejszy lub jaśniejszy - to bez znaczenia. Jeśli przeszkadza ci, że jest bardzo ciemny i chcesz, możesz go nieco rozjaśnić, sięgnij po spray rozjaśniający - zmieni odcień włosów o 2-3 tony. 

Modne kolory włosów 2020 odrosty
fot. ImaxTree/AgencjaFREE

Kolor włosów 2020: czerwienie i rudości

Rude i czerwone włosy pasują niewielu typom karnacji. Najlepiej wyglądają w nich posiadaczki albo bardzo jasnych, mlecznych cer albo tych, wpadających w oliwkowe tony. Pamiętaj, że wszystkie czerwone i rude odcienie podkreślają wszelkie niedoskonałości i zaczerwienienia - powinnaś z nich zrezygnować, jeśli nie masz idealnej cery.

Jeśli jesteś zdecydowana radykalnie zmienić kolor włosów warto zacząć od rudego ombre. Pozwoli oswoić się z nowym kolorem, i być może, zapoczątkować pierwszą falę zmian. 

Modne kolory włosów 2020 rude
fot. ImaxTree/AgencjaFREE

Kolor włosów 2020: karmelowy blond

Jednym z najmodniejszych kolorów włosów na rok 2020 jest karmelowy blond. Dobrze się składa, bo to jeden z ukochanych kolorów większości kobiet. Jest seksowny, wygląda niezwykle zmysłowo, a pasemka dodają mu naturalności i objętości. A do tego nie wymaga ciągłego farbowania.

Karmelowy blond pasuje wszystkim ciepłym, brzoskwiniowym karnacjom. Jeśli dodatkowo masz brązowe lub zielone oczy i piegi, powinnaś poważnie rozważyć zmianę koloru włosów.

Blond w miodowych i złotych odcieniach to wielowymiarowa koloryzacja, która najlepiej wygląda na długich lub półdługich cieniowanych włosach.

Modne kolory włosów 2020 karmelowy
fot. ImaxTree/AgencjaFREE

Kolor włosów 2020: różowe, niebieskie, zielone, fioletowe

Tęczowe włosy wracają! W 2020 roku znów możemy farbować się na różowo, zielono, niebiesko i fioletowo. Na rynku dostępnych jest całe mnóstwo produktów do półtrwałej lub trwałej koloryzacji, które nie niszczą włosów i są przystosowane do samodzielnego farbowania w domowych warunkach. Kupisz je w większości popularnych drogerii od 10 do 30 złotych.

Pamiętaj, że nie musisz od razu farbować całych włosów. Warto poddać koloryzacji pojedyczne pasemka, grzywkę albo tylko końcówki. Eksperymentuj, szczególnie w wakacyjne miesiące.

Modne kolory włosów 2020 tęczowe
fot. ImaxTree/AgencjaFREE

Kolor włosów 2020: głęboki brąz z refleksami

I na koniec propozycja idealna dla wszystkich brunetek i szatynek. Umiejętnie wykonane refleksy na ciemnych włosach potrafią dodać skórze blasku i odmłodzić o kilka lat.

Najważniejsze w koloryzacjach na ciemne kolory jest zapewnienie kosmykom odpowiedniego połysku. Pomogą ci w tym spray'e nabłyszczające i toniki. Warto też korzystać z tonerów do włosów, które pomogą utrzymać wymarzony odcień przez wiele tygodni. 

Modne kolory włosów 2020 ciemnobrązowe
fot. ImaxTree/AgencjaFREE

Więcej o modnych fryzurach:
6 modnych fryzur na 2020 rok
3 fryzury wyszczuplające twarz