POLECAMY

Gatunki chomików - zobacz zdjęcia!

Zastanawiasz się jaki gatunek chomika wybrać? Do wyboru masz chomika dżungarskiego, syryjskiego, Roborowskiego, Campbella i chińskiego, w różnych odmianach kolorystycznych. Choć to jedna chomicza rodzina, chomik chomikowi nierówny. Obejrzyj naszą galerię chomików i wybierz najlepszego pod względem wyglądu i charakteru.

Gatunki chomików - zobacz zdjęcia!
Chomik Campbella (mandżurski) - jest bardzo podobny do chomika dżungarskiego, lecz w odróżnieniu od kuzyna, występuje w różnych odmianach barwnych. Podstawowe umaszczeniem jest odcień piaskowy, podobny do chomika Roborowskiego. Ma podobnie jak chomik dżungarski czarną pręgę biegnącą wzdłuż grzbietu, nie posiada bocznych plam i ma owłosione łapki. Przeciętna długość ciała Cambpelli wynosi 9 cm, waga od 30 do 40 g. W hodowli chomiki Campbella maja większą tendencję do tycia niż dżungarskie. Z natury niespokojne, płochliwe i skłonne do agresji (zwłaszcza samice). Trudniej jest je oswoić niż dżungarskie i gorzej znoszą branie na ręce (zwłaszcza samice). Szybko się niecierpliwią i gryzą właściciela. Samiczki są bardziej agresywne niż samce i trudniej jest je oswoić. Najlepiej trzymać je w parach - samiec i samica; dwa samce bądź, dwie samice to niemal gotowa "wojna domowa" w klatce.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (89)
/rok temu
Fajnie
/rok temu
-jednak nie mam chomika syryjskiego tylko drugiego dżungarskiego białego a nie takiego jak ernestka szarego i ma na imię Pikuś
/rok temu
Ja mam dżungarskiego jest słodki to mój kochany Ernest
POKAŻ KOMENTARZE (86)