Połącz te ziarenka z wodą i podlej krzaczki malin. Owocowych zbiorów będzie 2 razy więcej
Nawóz do malin z soczewicy przydaje się w okresie wiosennym. Dzięki takiej mieszance krzaczki malin będą miały lepsze warunki do wzrostu, a latem pokryją się owocami. Soczewica to naturalny składnik, który możesz wykorzystać ze względu na to, że posiada w sobie azot, który po miesiącach zimowych wzmacnia maliny i pomaga w rozwijaniu nowych pędów. Naturalny nawóz z tym składnikiem przygotujesz w zaledwie kilka chwil.

Wiosenne miesiące zachęcają do zadbania o przestrzeń wokół domu. Cenne właściwości malin sprawiają, że wiele osób posiada je w swoich ogródkach. Z tych słodkich owoców można przygotować apetyczne desery oraz przetwory. Aby jednak maliny dobrze owocowały, a ich krzaczki miały szansę pięknie się rozrastać ważne jest to, aby rosły na żyznej i przepuszczalnej glebie.
Po zimowych miesiącach warto podlewać je regularnie, ale umiarkowanie, ponieważ te krzewy nie lubią zbyt podmokłego podłoża. Istotne jest również samo stosowanie zabiegów pielęgnacyjnych. Jednym z tych, które warto wykonać po zimowym okresie, jest doładowanie roślin odżywczym nawozem. Ten przygotowany z soczewicy zapewni im niezbędne do wzrostu składniki mineralne, dzięki którym będą obficie owocować.
Nawóz do malin z soczewicy - przygotowanie
Aby przygotować wiosenny nawóz do malin sięgnij po kuchenny składnik. Do zrobienia tej domowej i w pełni naturalnej odżywki nie potrzeba wiele. Liczy się za to sposób przygotowania i zachowanie odpowiednich proporcji.
Składniki:
- 50 gram soczewicy,
- 1 litr odstanej wody.
Sposób przygotowania nawozu:
Do pojemnika z wodą dodaj soczewicę, a następnie odstaw mieszankę na kilka godzin, Wybierz miejsce, w którym nie ma wilgoci z temperaturą pokojową. Odczekaj około 5-6 godzin. Po tym czasie odcedź mieszankę za pomocą sitka lub gazy. Gotowym płynem podlewaj krzaczki malin. Pamiętaj o regularności i stosuj nawóz nie częściej niż raz w miesiącu.
Jak działa nawóz z soczewicy na maliny?
Domowej roboty nawóz z soczewicy zawiera w sobie cenne dla malin składniki odżywcze. Przede wszystkim jest bogaty w azot, fosfor oraz potas, czyli składniki, które pobudzają krzewy do wzrostu i wypuszczania nowych pędów. Mieszankę najlepiej zastosować jeszcze w marcu - tuż po ustaniu przymrozków. Dzięki takiej naturalnej i taniej odżywce krzaczki malin dostaną dodatkowe wsparcie, które przełoży się na obfitsze kwitnienie oraz owocowanie.
W zależności od odmiany, wiosną można także zastosować przycinanie malin. Z kolei podczas jesiennych miesięcy warto wziąć pod uwagę inne zabiegi pielęgnacyjne, jak na przykład przesadzanie malin. Należy zapewnić im lekko kwaśne, próchnicze podłoże.

Czytaj także:
- Nawóz do rododendronów ze skórek jabłek
- Jak działa odżywka do piwonii z kwasku cytrynowego?
- Nawóz do róż z ziemniaków