Czy przed rozpoczęciem ćwiczeń zmieniasz bieliznę? Nie? To błąd!

Czy kupiłaś kiedyś majtki na siłownię? My też nie!
Czy przed rozpoczęciem ćwiczeń zmieniasz bieliznę? Nie? To błąd! fot. Fotolia.pl

Czy kupiłaś kiedyś majtki na siłownię? Nigdy? My też nie! Okazuje się, że to błąd i są na to mocne argumenty. Warto zainwestować w figi, które będą przeznaczone tylko do ćwiczeń.

Siłownia i basen na receptę - rewolucyjne przepisy właśnie weszły w życie!

Jaką bieliznę najlepiej mieć na sobie w czasie treningu?

Przed pójściem na trening zmieniamy ubrania, buty, biustonosz i skarpetki, ale bardzo rzadko zmieniamy... majtki. Zazwyczaj w czasie treningu mamy na sobie bieliznę, którą nosiłyśmy przez cały dzień. Bardzo często są to stringi, figi wykonane z koronki lub jedwabiu. W takim środowisku pot, który pokrywa nasze ciało w czasie ćwiczeń, nie jest wchłaniany przez materiał, ani odprowadzany na zewnątrz. W takim środowisku drobnoustroje mają dogodne środowisko, które sprzyja powstawaniu zakażeń bakteryjnych i grzybicy.

Dwoisz się i troisz, a waga stoi w miejscu? Poznaj 7 powodów, przez które nie chudniesz

Noszenie stringów podczas ćwiczeń może przyczyniać się do zakażeń bakteriami E. coli, które znajdują się w odbycie. W czasie intensywnych ruchów bakterie mogą dostać się do cewki moczowej, powodując infekcję dróg moczowych.

Dlatego zrezygnujcie z koronek i stringów, a wybierzcie bieliznę wykonaną z bawełny lub stworzoną specjalnie dla sportowców. Uszytą z tkanin przepuszczających powietrze, gwarantujących swobodę ruchów i zwiększających transport wilgoci. W czasie ćwiczeń warto także unikać starych fig, która są mało elastyczna i nie przylegają do ciała. One z kolei może powodować podrażnienia, otarcia i wysypkę.

Biustonosz sportowy jest już standardem i nie trzeba nikomu o nim przypominać, ale figi są nadal wstydliwymi i rzadko poruszanym tematem. Czas z tym skończyć. Jeżeli mowa o zdrowiu, nie istnieją tematy tabu!

5 najlepszych propozycji treningów dla początkujących

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)