Jaką bieliznę nosić w czasie treningów - kilka praktycznych wskazówek

Odpowiednia bielizna na siłownię fot. Fotolia.pl
Czy kupiłaś kiedyś majtki na siłownię? My też nie!
Karolina Kalinowska / 11.01.2017 05:23
Odpowiednia bielizna na siłownię fot. Fotolia.pl

Czy kupiłaś kiedyś majtki na siłownię? Nigdy? My też nie! Okazuje się, że to błąd i są na to mocne argumenty. Warto zainwestować w figi, które będą przeznaczone tylko do ćwiczeń.

Siłownia i basen na receptę - rewolucyjne przepisy właśnie weszły w życie!

Jaką bieliznę najlepiej mieć na sobie w czasie treningu?

Przed pójściem na trening zmieniamy ubrania, buty, biustonosz i skarpetki, ale bardzo rzadko zmieniamy... majtki. Zazwyczaj w czasie treningu mamy na sobie bieliznę, którą nosiłyśmy przez cały dzień. Bardzo często są to stringi, figi wykonane z koronki lub jedwabiu. W takim środowisku pot, który pokrywa nasze ciało w czasie ćwiczeń, nie jest wchłaniany przez materiał, ani odprowadzany na zewnątrz. W takim środowisku drobnoustroje mają dogodne środowisko, które sprzyja powstawaniu zakażeń bakteryjnych i grzybicy.

Dwoisz się i troisz, a waga stoi w miejscu? Poznaj 7 powodów, przez które nie chudniesz

Noszenie stringów podczas ćwiczeń może przyczyniać się do zakażeń bakteriami E. coli, które znajdują się w odbycie. W czasie intensywnych ruchów bakterie mogą dostać się do cewki moczowej, powodując infekcję dróg moczowych.

Dlatego zrezygnujcie z koronek i stringów, a wybierzcie bieliznę wykonaną z bawełny lub stworzoną specjalnie dla sportowców. Uszytą z tkanin przepuszczających powietrze, gwarantujących swobodę ruchów i zwiększających transport wilgoci. W czasie ćwiczeń warto także unikać starych fig, która są mało elastyczna i nie przylegają do ciała. One z kolei może powodować podrażnienia, otarcia i wysypkę.

Biustonosz sportowy jest już standardem i nie trzeba nikomu o nim przypominać, ale figi są nadal wstydliwymi i rzadko poruszanym tematem. Czas z tym skończyć. Jeżeli mowa o zdrowiu, nie istnieją tematy tabu!

5 najlepszych propozycji treningów dla początkujących