POLECAMY

3 najlepsze ćwiczenia na szczupłe uda

Gładkie, jędrne i szczupłe - takie uda każda z nas chciałyby mieć. To jest możliwe! Ale musisz zacząć ćwiczyć już dziś.
3 najlepsze ćwiczenia na szczupłe uda fot. Fotolia

Większość Polek marzy głównie o płaskim brzuchu. Ale na drugim miejscu w rankingu marzeń są szczupłe uda. Dziewczyny martwią się głównie „bryczesami” po bokach i „bułeczkami” po wewnętrznych stronach. No i jeszcze ten nieszczęsny cellulit.

Przyznajemy, że uda dość ciężko jest wymodelować, ale jest to możliwe! Musisz jednak poświęcić na to trochę więcej czasu niż na brzuch czy pośladki. 3 miesiące powinny w zupełności wystarczyć, by osiągnąć cel. Pierwsze efekty pojawią się już po miesiącu.

Ćwiczenia na szczupłe uda: plan dla ciebie

  • Co drugi dzień wykonuj trzy ćwiczenia opisane na kolejnej stronie. Co dwa tygodnie zwiększaj ilość powtórzeń.
  • W dni bez treningu maszeruj w szybkim tempie co najmniej pół godziny (np. w drodze do pracy).
  • W weekendy staraj się jeździć na rolkach lub na łyżwach. Tych drugich nie musisz nawet kupować – przy każdym lodowisku są wypożyczalnie.

Trening uzupełnij dietą i zabiegami kosmetycznymi, które pomogą pozbyć się cellulitu. Staraj się używać mniej soli, ogranicz ilość kawy do 1–2 filiżanek dziennie, pij co najmniej 1,5 litra wody dziennie. Pod prysznicem masuj uda szorstką myjką, okrężnymi ruchami, od kolan w górę.

 

Jak zadbać o zgrabne nogi?

Jak ćwiczyć, by mieć szczupłe i zgrabne uda?

Do wykonania dwóch pierwszych ćwiczeń niezbędna jest taśma. Na początku (pierwszy miesiąc) wybierz niebieską (dla początkujących), a potem zmień ją na mniej sprężystą (zielona lub czarna). Trenuj co 2. dzień, zwiększając ilość powtórzeń:

  • tydzień 1–2: jedna seria po 8–12 powtórzeń
  • tydzień 3–4: dwie serie po 8–12 powtórzeń
  • tydzień 3–6: dwie serie po 12–16 powtórzeń
  • tydzień 7–8: trzy serie po 12-16 powtórzeń
  • tydzień 9–12: trzy serie po 16-20 powtórzeń

Szczupłe uda: ćwiczenia na „bryczesy”

Zawiąż taśmę dość ciasno tuż nad kolanami. Połóż się na boku, podłóż prostą prawą rękę pod głowę, a lewą dłoń oprzyj na podłodze przed sobą. Ugnij lekko kolana. Napnij mięśnie i unieś jak najwyżej lewe kolano, cały czas mając złączone stopy. Wytrzymaj 3 sekundy i opuść. Zrób całą serię jedną nogą. Następnie przewróć się na drugi bok i powtórz ćwiczenie w drugą stronę.Szczupłe uda: ćwiczenia na „bułeczki”

Stań w lekkim rozkroku i zawiąż taśmę wokół kostek tak, aby była napięta. Oprzyj dłonie na biodrach, przenieś ciężar ciała na prawą nogę. Odsuń lewą nogę w bok, unosząc ją najwyżej jak możesz. Wytrzymaj 3 sekundy i przesuń ją w prawo (przed prawą nogą). To jest jedno powtórzenie. Zrób całą serię lewą, a następnie prawą nogą.Szczupłe uda: ćwiczenia na tylną partię ud

Stań w lekkim rozkroku, opuść ręce wzdłuż ciała. Ugnij nogi, jakbyś siadała na krześle i przenieś proste ręce przed siebie. Szybko wyprostuj nogi i wyskocz w górę, jednocześnie wyciągając ręce nad głowę. Lądując od razu ugnij nogi i przenieś ręce przed siebie. Zrób całą serię.


Jak zadbać o zgrabne nogi?

napisane na podstawie artykułu zamieszczonego w miesięczniku Vita
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/miesiąc temu
Ostatnią dietę jaką stosowałam rozwaliłam mi metabolizm na drobne.Teraz jem pięć mniejszych posiłków do tego biorę Slimunox.I po niespełna misiącu już schudłam pięc kilogramów.Jestem optymistycznie nastawiona i tym razem mi się uda.
/miesiąc temu
Najbardziej skuteczne diety i plany treningowe w Polsce? TYLKO igortreneronline.pl Odchudzanie dla każdego! Wejdź teraz i zacznij jeszcze dzisiaj! Odchudzanie i budowanie formy jeszcze nigdy nie było tak proste! Wejdź teraz na: igortreneronline.pl