Jak trenować nogi - 6 porad by były zgrabne

Jak trenować nogi - 6 porad by były zgrabne fot. Fotolia
Nie muszą być najszczuplejsze w świecie. Ważne są natomiast ich proporcje i kształt. Dowiedz się, jak trenować nogi, by były zgrabne!
Agata Bernaciak / 28.06.2019 11:13
Jak trenować nogi - 6 porad by były zgrabne fot. Fotolia

Pierwsze efekty zobaczysz po 6 tygodniach! Wymaga to jednak nieco pracy. Nogi składają się z wielu mięśni, przez co trudniej je wyrzeźbić niż np. ramiona. Samymi ćwiczeniami nie da się ich mocno odchudzić (musisz przy tym zrzucić kilka kg). Jeśli jednak ich mięśnie będą dobrze wykształcone, nogi staną się bardziej jędrne.

Poznaj podstawowe zasady treningu nóg!

1. Jeśli chcesz wyszczuplić i wysmuklić nogi

W tym wypadku powinnaś ćwiczyć jak najczęściej (nawet codziennie) i bardzo intensywnie. Wtedy będziesz spalać także mięśnie. A przy tym musisz trzymać również dietę!

2. Jeśli zależy ci na zbudowaniu masy mięśniowej

W tym celu wykonuj ćwiczenia rzadziej i z przerwami (np. 3 razy w tygodniu co 2. dzień). Mięsień "rośnie" nie wtedy, kiedy ćwiczy, tylko wtedy, kiedy odpoczywa.

3. Ćwiczenia rzeźbiące nogi rób po rozgrzewce...

... ale przed ćwiczeniami cardio lub bieganiem. W ten sposób podczas nich spalisz zapasy glikogenu zgromadzone w mięśniach (czyli to, co rano zjadłaś), a podczas biegania zaczniesz spalać stare zapasy. Dzięki temu twój trening ogólnie będzie o wiele bardziej efektywny.

4. Ćwicz na stepperze

Trenuje wszystkie możliwe partie nóg. Jeśli idziesz na nim w pozycji pionowej, najmocniej pracuje przednia część ud (jak przy wchodzeniu pod górkę), a idąc na palcach, najbardziej trenujesz łydki. Jeśli się pochylisz i wypniesz pupę do tyłu, najmocniej będą pracować pośladki.

5. Wykorzystaj skakankę

Jest idealnym połączeniem treningu kardio z rzeźbieniem łydek. Jednak ostrożnie, jeśli masz jakieś kłopoty ze stawami lub sporą nadwagę. Duże obciążenie nie jest zdrowe dla stawów.

5 rad, jak wygrać z cellulitem

6. Uprawiaj sporty zimowe

Narty i snowboard idealnie wpływają na rzeźbę ud i pośladków. A że jest to sport sezonowy grzechem byłoby się nie skusić na szusowanie po stoku wraz z przyjaciółmi!

Szukasz wygodnego stroju sportowego? Znajdziesz go w promocji na Modago.pl. Zobacz na przykład legginsy sportowe.

Dowiedz się więcej o zgrabnych nogach:


na podstawie tekstu autorstwa Joanny Winiarskiej/Uroda

Redakcja poleca

REKLAMA