Myślisz, że te produkty są zdrowe? Żywność, która przynosi więcej szkody niż pożytku! Rozważania dietetyka

Magiczne słowo wytrych – „zdrowy”! Stosowane nagminnie przez speców od reklamy. Czy kryje się za nim coś więcej niż marketing? Czy „zdrowe” może być „niezdrowe”? Niestety tak!
Barbara Dąbrowska / 9 miesięcy temu

Czytanie opakowań to moja praca

Moja praca zawodowa sprawia, że codziennie czytam kilkanaście opakowań produktów spożywczych! Wszystko, od deski do deski, każdą literkę. Wiesz, kiedy zapala mi się czerwona lampka ostrzegawcza w głowie? Dzieje się tak, gdy widzę hasło „zdrowy” lub „naturalny”! Oho, skoro coś trzeba reklamować określeniem „zdrowy” to warto zachować ostrożność! Czy kiedykolwiek widziałaś, żeby burak, albo szczypiorek czy kasza gryczana były oklejone naklejkami „prosto z natury”, „zdrowie w każdym kęsie”? Ja nie!

Wybrałam dla was 6 różnych produktów reklamowanych słowem „zdrowe”, które mogą przynieść więcej szkody niż pożytku

Zobacz, o jakie produkty chodzi! Kupujesz je?

Zobacz także:
„Niezdrowe” produkty, które jedzą dietetycy
Masz tylko tydzień i chcesz schudnąć? To jest możliwe! Zobacz, jak to zrobić!
Nowa moda - plastry odchudzające! Sprawdzamy, czy działają?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (9)
/9 miesięcy temu
Osiągaj szczupłe lub muskularne ciało szybciej niż kiedykolwiek! Prosty trening, tania dieta, indywidualnie dobrana suplementacja! Wejdź na igortreneronline.pl
/9 miesięcy temu
Batonik który ma aż 300 kalorii ... Nie na widzę kiedy tak piszą. Wszystkim osobą zainteresowanymi zdrowym odżywianiem polecam wyzwanie. Policzcie sobie ile kalorii zjadanie podczas jednego dnia. Bardzo szybko się okaże ze 300 kalorii to bardzo mało. Prawdopodobnie jedna kanapka do pracy będzie miała ponad 300 kalorii. Produkty zbożowe mają skoro węglowodanów i nic w tej kaloryczności nie ma dziwnego. Jedzenie fit to zwykłe jedzenie anie gorsze ani lepsze aby dobrze się odżywiać trzeba się troszkę na tym poznać a najłatwiejszą drogą do tego jest liczenie makro składników jedzonych w ciągu dnia (Białki, Tłuszcze, Węglowodany)
/9 miesięcy temu
czesto te 'zdrowe' przekaski nie sa tym, co myslimy...Sama sie o tym nie raz przekonalam, juz wole isc najesc sie do Oliwy i papryki gdzie wiem ze wszystko jest swieze i naprawde dobrej jakosci
POKAŻ KOMENTARZE (6)