Jak schudnąć z ud? fot. Adobe Stock

Jak schudnąć z ud - 5 sposobów

Podpowiadamy, jak schudnąć z ud - po miesiącu w obwodzie będzie już kilka centymetrów mniej. Na szczupłe uda najlepsze są takie ćwiczenia jak tabata, szybki marsz, jazda na rowerze, przysiady, skakanka.
Karolina Kalinowska / 21.04.2021 12:12
Jak schudnąć z ud? fot. Adobe Stock

Masywne uda to zaraz po brzuchu najbardziej problematyczne miejsce do odchudzania. Na szczęście jednak wystarczy kilka drobnych zmian w codziennych przyzwyczajeniach, aby pozbyć się tego kłopotu raz na zawsze. Zobacz jak schudnąć z ud skutecznie.

Spis treści:

  1. Zmiana diety
  2. Aktywność fizyczna
  3. Unikanie siedzenia
  4. Systematyczność
  5. Cierpliwość

Bądźmy szczere: nie ma magicznych sposobów na to, by schudnąć z ud szybko i trwale. Wałeczków nie dorobiłaś się w ciągu jednej nocy, nie pozbędziesz się ich więc w kilka dni. Odchudzanie, szczególnie konkretnych partii ciała, to długotrwały proces, wymagający cierpliwości i systematyczności. 

Oto 5 wskazówek, które przybliżą cię do celu. Jeśli wprowadzisz je w życie, twoje uda już po miesiącu będą szczuplejsze nawet o kilka cm w obwodzie.

Jak schudnąć z ud? Zmień dietę

Walka o smukłe uda powinna rozpocząć się w kuchni. Zapomnij o podjadaniu między posiłkami, wyeliminuj z diety słodycze, napoje gazowane i słone przekąski. 

Zacznij jeść produkty bogate w białko (chude mięso, warzywa strączkowe). Tradycyjny chleb zamień na pieczywo pełnoziarniste, makaron pszenny na razowy, a czerwone mięso na indyka. 

Bardzo ważne jest, abyś jadła 5 małych posiłków dziennie co 3 godziny. Nie zapominaj również o prawidłowym nawodnieniu - wypijaj min. 2 litry wody dziennie.

Codzienna aktywność fizyczna

Niestety bez tego się nie obejdzie. Wystarczą nawet proste ćwiczenia na uda, takie jak:

  • przysiady (istnieje wiele rodzajów tego skutecznego ćwiczenia),
  • nożyce,
  • wykroki,
  • skakanie na skakance.

Te ćwiczenia powinny na stałe zagościć w twoim planie dnia. Możesz dołączyć do tego szybki marsz, bieganie, dobre efekty przyniesie jazda na rowerze.

Ćwiczenia aerobowe pozwolą spalić tłuszcz i poprawić wygląd nóg, a także zapobiegną jednocześnie ich zbytniemu rozrostowi. Aby szybko schudnąć z ud, możesz też ćwiczyć tabatę, która jest krótkim, ale intensywnym rodzajem treningu.

Pierwsze rezultaty zauważysz po 30 dniach regularnych treningówPodczas wykonywania ćwiczeń pamiętaj o prawidłowej technice. Wykonuj je w stałym tempie, bez forsowania się.

Jak schudnąć z ud - skakanie na skakancefot. Skakanie na skakance / Adobe Stock

Unikaj wielogodzinnego siedzenia

Siedzący tryb życia to największa zmora współczesnych czasów. Dlatego, jeżeli spędzasz wiele godzin dziennie przed komputerem, staraj się min. raz na godzinę wstać od biurka i zrobić sobie krótką przerwę.

Możesz w tym czasie wykonać kilka skłonów lub przysiadów. Dzięki temu pobudzisz krążenie. Pamiętaj, że siedzenie całymi dniami sprzyja powstawaniu cellulitu.

Po czwarte - systematyczność

Systematyczność to magiczne słowo, które pozwoli ci osiągnąć zadowalające efekty i schudnąć z ud. Dlatego nie odpuszczaj ćwiczeń i zdrowo się odżywiaj. 

Rezygnacja chociażby z jednego treningu opóźni proces odchudzania. Bo gdy odpuścisz raz, łatwiej ci będzie zrezygnować po raz kolejny, a po dwóch tygodniach zorientujesz się, że wróciłaś do dawnych nawyków i przyzwyczajeń.

Cierpliwość w podwójnej dawce

Odchudzanie to długi proces, który wymaga cierpliwości... Efekty diety i ćwiczeń będą widoczne dopiero po kilku tygodniach.

Jednak zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna to jedyna dobra droga do uzyskania trwałych i zadowalających efektów.

Artykuł został pierwotnie opublikowany 24.01.2017.

Czytaj więcej:
Ćwiczenia na pośladki - 3 najlepsze propozycje
Jak wyszczuplić kolana? Skuteczne ćwiczenia