Woda - niezbędna w czasie odchudzania! Dlaczego? Ile wody potrzebujesz, by schudnąć!

Odpowiednie nawodnienie jest niezbędne, by osiągnąć sukces w odchudzaniu!
Barbara Dąbrowska / 9 miesięcy temu
Niebieski bidon z wodą. W tle noga kobiety w stroju i obuwiu sportowym. Zdjęcie wykonane na zewnątrz. fot. Adobe Stock

W czasie odchudzania wypijaj minimum 1,5 litra wody. Do tej ilości dodaj jeszcze około 500 ml płynów pochodzących z żywności np. z owoców, warzyw, zup, mleka, kefiru. W sumie na diecie odchudzającej powinnaś spożywać minimum 2 litry płynów dziennie.

Woda a odchudzanie

Woda sama w sobie nie odchudza, ale stanowi konieczne uzupełnienie diety redukcyjnej. Woda tworzy środowisko niezbędne do zachodzenia wszystkich reakcji metabolicznych. Potrzebujesz jej, by efektywnie spalać tłuszcz! Woda przyspiesza także przemianę materii.

W początkowych etapach odchudzania, gdy stabilizuje się stężenie cukru we krwi zdarzają się bóle głowy. Woda jest potrzebna do prawidłowej pracy mózgu i bardzo dobrze łagodzi tego typu bóle.

Ze względu na mniejszą objętość pokarmu na diecie odchudzającej, na początku jej stosowania, często występują przejściowe zaparcia. Prawidłowe nawodnienie organizmu zapobiega wystąpieniu zaparć i normuje pracę układu pokarmowego ułatwiając trawienie i nawilżając zawartość przewodu pokarmowego.

Nie myl głodu z pragnieniem!

Bardzo często głód mylony jest z pragnieniem. Gdy chcesz schudnąć, a co chwila czujesz się głodna najpierw się napij. Zrób test: wypij szklankę wody i odczekaj 15 minut. W większości przypadków apetyt zmaleje lub zniknie całkowicie.

Zapotrzebowanie na wodę w czasie odchudzania

Polskie normy żywienia podają zapotrzebowanie na płyny:

  • dla kobiet: 2000 ml płynów na dobę,
  • dla mężczyzn: 2500 ml płynów na dobę.

Przyjmuje się, że w ilości tej około 20% (odpowiednio 400 ml dla kobiet i 500 ml dla mężczyzn) pokrywają pokarmowe źródła wody. Wodę można też jeść! Dużą zawartością wody charakteryzują się bardzo ważne na diecie redukcyjnej warzywa (do 95% wody) i owoce (do 87% wody).

Dobrym pomysłem, gdy chcesz schudnąć jest zaplanowanie jednego posiłku w ciągu dnia w formie zupy. Dzięki temu zwiększysz ogółem spożycie płynów.

Pamiętaj, że to są normy ogólne dla populacji polskiej. Indywidualne zapotrzebowanie na wodę w trakcie odchudzania może być wyższe, szczególnie, jeśli masz dużą nadwagę lub otyłość. Przytoczone przez nas normy traktuj zatem jako minimum.

W trakcie upałów możesz potrzebować znacznie większej ilości wody (nawet do 3,5 l).

Jak sprawdzić nawodnienie organizmu?

Jeśli chcesz schudnąć musisz dbać o prawidłowe nawodnienie. Najprostszą metodą kontrolowania poziomu nawodnienia jest obserwowanie koloru moczu. Mocz powinien być jasnożółty, słomkowy.

Jeśli zapominasz o piciu wody możesz zainstalować specjalną aplikację, która powiadomi cię o konieczności sięgnięcia po kolejną szklankę. Zawsze miej także wodę na biurku, tak byś cały czas ją widziała.

Nie obawiaj się zatrzymywania płynów, puchnięcia. Im więcej pijesz, tym mniej wody magazynuje organizm. Odpowiednie spożycie wody jest niezbędne, gdy chcesz schudnąć skutecznie!

Przeczytaj także:
Ile kalorii mają popularne alkohole?
Lepiej pić wodę źródlaną czy mineralną?
5 najlepszych przepisów na dietetyczne węglowodany!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (13)
/8 miesięcy temu
Moim zdaniem nie ma idelanego dla każdego środka na odchudzanie. Są tylko lepsze i gorsze. Ja, gdy walczyłam z nadwagą zdecydowalam się na zastosowanie Slimunox. Moim zdaniem, patrząc na osiągnięty wynik, to jeden z najlepszych środków na rynku, ale pomimo sukcesu, to daleka jestem od stwierdzenia, mimo wszystko, że są środki idealne
/8 miesięcy temu
Co do odchudzania, to ja złego słowa nie powiem na temat Slimunox, moim zdaniem to jeden z najlepszych środków tego rodzaju jaki jest dostępny w Polsce. W każdym razie gdyby nie te tabletki, to w życiu bym nie pozbyła się moich przeklętych 3 oponek...
/8 miesięcy temu
Jeżeli chodzi o S limunox to tym tabletką mogę wystawić jak najlepsza opinie.Dla mnie nie ma nic lepszego na odchudzanie niż te tabletki.A jeśli mowa o wyniku to mi udało się schudnąć 15 kg .Również ważna jest informacja o tym żę po skończonej kuracji z S limunox nie występuje efekt jo-jo.
POKAŻ KOMENTARZE (10)