Taniec brzucha – na czym polega i co może ci dać

taniec brzucha fot. Adobe Stock
Taniec brzucha (belly dance) pomaga zwalczyć kompleksy, wzmocnić pewność siebie, wysmuklić sylwetkę, a przede wszystkim daje mnóstwo radości. Na czym polega, jak przygotować się do zajęć i jak wybrać dobrą szkołę tańca?
/ 18.07.2018 17:01
taniec brzucha fot. Adobe Stock

Odkryj kobiecość

Z zazdrością patrzysz na kobiety, których biodra lekko falują podczas marszu? Uważasz, że przy nich wyglądasz mało atrakcyjnie, a dodatkowo czujesz się okropnie przez nadprogramowe kilogramy i kilka centymetrów w biodrach? Przestań się zadręczać i odkryj swoją kobiecość dzięki tańcowi brzucha. Jego zbawienny wpływ na psychikę kobiet znany jest od dawna.

Podczas zajęć nie mają znaczenia Twoje fałdki, cellulit czy też dodatkowe centymetry w biodrach. Najważniejsza jest dobra zabawa, dzięki której stopniowo będziesz doceniać i odkrywać swoje kobiece atuty. Nauczysz się zmysłowo poruszać biodrami, potrząsać biustem, a przede wszystkim czerpać radość z życia.

Minimum wysiłku, maksimum efektu. Zobacz najlepsze ćwiczenia na brzuch!

Biodra w ruch

Zastanawiasz się, na czym polega taniec brzucha i niby jak ma pomóc odkryć kobiecość? Odpowiedź jest bardzo prosta: w tańcu tym chodzi o poruszanie biodrami, potrząsanie biustem...

Jednym z typowych ruchów jest tzw. shimmy. Polega on na tym, by wprawić w wibrację określoną część ciała – biustu, bioder, brzucha. Shimmy w połączeniu ze zmysłowymi ruchami czyni taniec brzucha bardzo kobiecym, zmysłowym, odrobinę tajemniczym.

Na czym polega i co daje bungee fitness? Wzmacniaj mięśnie i unoś się w powietrze jak superwoman!

Czy taniec brzucha pomaga schudnąć?

Taniec brzucha to dobra forma aktywności dla wszystkich osób, które chciałyby rozwinąć swoją koordynację ruchową i świadomość własnego ciała. Dzięki temu tańcowi nauczysz się płynności ruchów, kokieterii, pozbędziesz się kompleksów i wzmocnisz pewność siebie.

Oprócz korzystnego wpływu na ludzką psychikę ta forma aktywności fizycznej pomaga niwelować ból kręgosłupa. Płynne i delikatne ruchy wzmacniają mięśnie brzucha, nóg, kręgosłupa i rozluźniają mięśnie miednicy. Poza tym taniec brzucha sprzyja wysmuklaniu całej sylwetki.

Gdzie i za ile?

Obecnie naukę tańca brzucha oferuje wiele szkół. Niekiedy zajęcia prowadzone są też w lokalnych domach kultury. Wybór jest ogromny, dlatego też przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zapoznać się z ofertą kilku szkół.

  1. Przede wszystkim należy zapoznać się z umiejętnościami instruktorki (od jak dawna prowadzi zajęcia, jakie kursy ukończyła?).
  2. Na forach internetowych postaraj się dowiedzieć, czy klientki danej placówki są zadowolone.
  3. Sprawdź też, jak wygląda sala, w której będą odbywać się zajęcia i czy w szkole są prysznice.
  4. Zwróć również uwagę na cennik. Niektóre szkoły prowadzą zajęcia trwające godzinę, a inne półtorej godziny. Nie pozostaje to bez wpływu na cenę. Koszt czterech zajęć w miesiącu waha się od 90 do 140 złotych.

Jaki strój wybrać?

By wziąć udział w zajęciach z tańca brzucha, nie trzeba od razu kupować orientalnego stroju, jakie widzisz na pokazach tanecznych. Wystarczy, że weźmiesz ze sobą wygodne spodnie (najlepiej legginsy) jak do fitness oraz koszulkę z krótkim rękawem, która odkryje Twój brzuch. Nie zapomnij też o chuście, którą opleciesz swoje biodra.
Podczas zajęć można tańczyć boso, w skarpetkach lub tzw. jazzówkach.

To też może cię zainteresować:Oto najlepsze ćwiczenia na klatkę piersiową! Gwarantujemy, że osiągniesz sukces!Na czym polega crossfit i jakie przynosi efekty? Zdradzamy szczegóły!