Polki.pl
kom. (6)

Grillowanie czas zacząć!

Strona 1 z 5

Aby nasze grillowanie zakończyło się kulinarnym sukcesem, nie możemy zapomnieć o zamarynowaniu mięsa. Marynaty do grilla do podstawa do udanego i smacznego grillowania. Dzięki marynatom mięso robi się bardziej miękkie, aromatyczne i soczyste.

Marynaty do grilla

Do marynowania doskonale nadaje się karczek bez kości, piersi drobiowe, schab, wołowina, żeberka, skrzydełka, nóżki. Idealnie pasuję również ryby i owoce morza. Szczególnie muszą być marynowane mięsa czerwone, ponieważ przed upieczeniem powinny skruszeć. Ryby, drób i owoce morza marynujemy właściwie po to, by nadać im smaku i aromatu.

Zaprawy do grillowanych potraw mogą być przeróżne - ostre, łagodne, z alkoholem. Niemniej jednak podstawą dobrej marynaty jest oliwa lub olej oraz sok z cytryny lub ocet. Kwas sprawia, że mięso kruszeje, a tłuszcz rozluźnia tkankę mięsną, dzięki czemu przyprawy i zioła łatwiej wnikną do środka mięsa.

Czy wiesz, że...
mięsa wcześniej zamrażanego nie należy wkładać do marynaty, ponieważ całkowicie i utraciłoby swoją soczystość.

Mięso powinniśmy marynować minimum 12 godzin. Idealnie byłoby nawet całą dobę przed grillowaniem - im dłużej będzie trwało marynowanie, tym bardziej intensywny będzie smak i aromat. Należy również pamiętać, aby w trakcie marynowania mięso kilkakrotnie przemieszać, tak by każda jego część nabrała smaku.

W przygotowywaniu marynat można eksperymentować na wszelkie sposoby, więc warto szukać, łączyć różne składniki i opracować swoją własną, unikatową recepturę na pysznego grilla, ale jeżeli nie macie do tego weny twórczej, to możecie zajrzeć do naszych sprawdzonych propozycji.  • 1
  •   z 5 

Oceń 4,00 / 1

Grillowa sałatka z serem feta - Kasia gotuje z Polki.pl

 
 

Zobacz także

 
 

Podobne w temacie Kulinarne różności

Skomentuj Grillowanie czas zacząć!

Gość We-Dwoje.pl
Komentujesz jako dsfdsfds  /  Wyloguj sięZarejestruj się  /  Zaloguj się

Podobne do Grillowanie czas zacząć!

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl