Związek - 7 karygodnych zachowań wobec partnera fot. Fotolia

Związek - 7 karygodnych zachowań wobec partnera

Przez te zachowania możesz popsuć relację partnerską! Przeczytaj, o jakie chodzi!
/ 24.08.2016 16:17
Związek - 7 karygodnych zachowań wobec partnera fot. Fotolia

Związek to twór, który wymaga nieustannego pielęgnowania. Niestety nie zawsze działamy na korzyść relacji partnerskiej, z czego czasem nie zdajemy sobie sprawy. Zdarza się, że nasze postępowanie jest źródłem wielu konfliktów, a nawet może przyczynić się do osłabienia więzi z partnerem. Są zachowania, których należy unikać jak ognia, szczególnie w towarzystwie. O jakie chodzi? 

1. Ignorowanie

Obojętność w związku to najgorsze zachowanie z możliwych. Jeśli druga strona nas nie interesuje, oznacza to, że relacja partnerska chyli się ku końcowi. W towarzystwie nie należy koncentrować się wyłącznie na partnerze, tzn. rozmawiać jedynie z nim, uwiesić mu się na szyi, ale pod żadnym pozorem nie można go ignorować. Jeśli traktujesz swojego ukochanego tak, jakby był dla ciebie niewidzialny, sprawiasz mu ogromną przykrość. Inni od razu zauważą, że w waszym związku chyba nie dzieje się najlepiej. Pamiętaj, aby wśród innych poświęcać swojemu mężczyźnie uwagę, oczywiście w granicach zdrowego rozsądku.

2. Ośmieszanie

Nabijanie się z partnera w towarzystwie innych osób to cios poniżej pasa. Jeśli wyśmiewasz się ze swojego ukochanego, że nie potrafił naprawić kranu w łazience czy jest kiepskim kierowcą, nie masz do niego za grosz szacunku. Ludzie, z którymi się spotkaliście, od razu wysuną taki wniosek. Będą patrzeć z ubolewaniem nie na twojego mężczyznę, ale na ciebie. Twój partner poczuje, że jest w twoich oczach nieudacznikiem i ofiarą losu, a znajomi zaczną zastanawiać się, po co jesteś w związku z kimś, do kogo masz tyle zastrzeżeń. Zanim coś powiesz, najpierw się zastanów. Warto czasem ugryźć się w język, aby nie sprawić nikomu przykrości... 

3. Krytykowanie

Krytykowanie partnera na każdym kroku jest jednym z zachowań, które potrafi zrujnować związek. Jeśli nie potrafisz powstrzymać się od przytyków pod adresem swojego ukochanego w towarzystwie, jeszcze bardziej go do siebie zniechęcasz. Nikt nie lubi być negatywnie oceniany, tym bardziej w obecności innych. Osoby trzecie nie powinny wysłuchiwać, co przeszkadza ci w partnerze. Takie kwestie powinniście wyjaśniać między sobą. Poza tym jeśli w towarzystwie będziesz wytykała swojemu facetowi błędy, inni mogą pomyśleć, że jesteś osobą marudną, czepliwą. 

4. Opowiadanie o sferze intymnej

Seks to sfera życia, która powinna pozostać wyłącznie między tobą a partnerem. Na spotkaniu towarzyskim pod żadnym pozorem nie powinnaś opowiadać, jak się wam układa w sypialni. Bez względu na to, czy zobaczyliście się z twoimi przyjaciółmi czy rodziną, ponieważ jest to bardzo niesmaczne. Jeśli będziesz rozprawiała o pozycjach, w jakich ostatnio się kochaliście, czy przebiegu waszej gry wstępnej, wprawisz wszystkich w zakłopotanie, a siebie ośmieszysz. Pamiętaj, że istnieje duża różnica między opowiadaniem dowcipów o podtekście seksualnym a zdradzaniem sekretów własnego życia erotycznego...

5 powodów, dla których kobiety tkwią w związkach bez przyszłości

5. Nieustanne podważanie i korygowanie wypowiedzi partnera

Wchodzenie komuś w słowo czy nieustanne podawanie w wątpliwość czyichś wypowiedzi to karygodne zachowania, które świadczą o braku znajomości podstawowych zasad komunikacji werbalnej. Jeśli twój partner o czymś opowiada, a ty przerywasz mu w pół zdania, twoi znajomi mogą pomyśleć, że brakuje ci dobrych manier i nie masz szacunku wobec osoby, z którą jesteś w związku. W żadnym wypadku nie zaprzeczaj temu, co mówi i nie poprawiaj jego wypowiedzi. To nic innego jak brak kultury, dlatego postawisz w złym świetle nie tylko swojego partnera, lecz przede wszystkim siebie. 

6. Pouczanie

Pod żadnym pozorem nie praw partnerowi morałów w towarzystwie! Nie jesteś jego matką, ale dziewczyną, dlatego nie masz prawa mówić mu, co jest słuszne, a co nie. Jeśli będziesz go pouczała, po pierwsze postawisz go w niezręcznej sytuacji, po drugie twoi znajomi pomyślą, że w waszym związku pełnisz rolę opiekunki. Wyrażenia typu: "Tyle razy powtarzałam ci, że...", "A nie mówiłam", "Powinieneś mnie wtedy posłuchać" są na spotkaniu towarzyskim zakazane. Jeśli coś w zachowaniu partnera ci przeszkadza, powinnaś z nim na ten temat porozmawiać na osobności, a nie publicznie.

7. Nadmierne zainteresowanie płcią przeciwną

Masz tendencję do wodzenia wzrokiem za przystojnymi mężczyznami w obecności swojego partnera? To zachowanie, z którym jak najszybciej musisz skończyć. Jeśli jesteście w gronie znajomych, tym bardziej powinnaś go zaniechać.  Nie wypada w towarzystwie swojego faceta wykazywać nadmiernego zainteresowania płcią przeciwną, tym bardziej flirtować, ponieważ istnieje ryzyko, że wstanie i odwróci się na pięcie. Nie powinnaś być zdziwiona. Gdyby postawił cię w tak niezręcznej sytuacji, też poczułabyś się upokorzona i mało atrakcyjna...

8 destrukcyjnych zachowań, które niszczą związek