❤️ IDEALNY ZWIĄZEK - 10 najważniejszych cech

Zobacz, które cechy opisują twoją relację z partnerem. Czy jest to związek idealny? Czy może między Wami miłości nie ma?
/ 08.06.2017 16:56

Związek idealny ...

Na początku znajomości każdy związek wydaje się idealny, kiedy jednak mija faza początkowego zauroczenia, ujawniają się słabe strony wspólnej relacji. Nie ma pary, która uniknęłaby sporów czy kłótni, jest to naturalne zjawisko. Jeśli jednak wasza relacja jest zdrowa, pokonacie trudności i przepracujecie problemy. Jakie cechy świadczą o tym, że jesteś w związku idealnym, który ma szanse przetrwać zawirowania losu?

kochająca się para

fot. Fotolia

1. Nie obawiasz się być sobą w związku

W destrukcyjnej relacji partnerzy czują się źle – stłamszeni, niedowartościowani i zestresowani. Tymczasem w idealnym związku nie boją się wyrażać własnego zdania, dzielić emocjami, być sobą. Różnice między partnerami nie są źródłem nieustannej krytyki.

 

2. Czujesz się doceniona, ale nie wykorzystywana

W idealnym związku ukochana osoba potrafi pokazać, że jest z ciebie dumna. Zauważa, kiedy uda ci się zrobić coś dobrze. Docenia twoje starania, nie musisz wciąż udowadniać, że zasługujesz na swojego partnera.

 

3. Twoja prywatność jest szanowana

Mimo bycia w związku, nie tracisz "swobód obywatelskich". Możesz spotykać się ze swoimi przyjaciółmi, zawierać nowe znajomości, a także bez skrępowania komunikować się z innymi.

 

4. Zaspokajane są twoje potrzeby

W zdrowym związku partnerzy realizują swoje potrzeby: akceptacji, uznania, seksualne. Znajdują miejsce na samorealizację. Czują się bezpieczni i rozumiani.

 

5. Nie walczysz nieustannie o kontrolę, ufacie sobie

Czujesz, że ty i partner uzupełniacie się wzajemnie. Dzielicie się zadaniami. Są takie, w których ty przejmujesz ster, a partner ciebie wspiera. W innych poradzi sobie lepiej twoja połówka. Ufacie sobie, a w waszym związku nie ma miejsca na: szpiegowanie, sprawdzanie korespondencji, smsów partnera oraz historii jego połączeń.

 

6. Przyznajecie się do problemów i dzielicie się odpowiedzialnością

Kiedy w waszym związku pojawiają się problemy, staracie się zmierzyć z nimi wspólnie. Nie przerzucacie winy na partnera. Potraficie przyznać się przed sobą do własnych błędów.

 

7. W waszej relacji jest miejsce na humor i zabawę

Czujecie się ze sobą dobrze, a wspólnie spędzony czas napełnia cię energią i radością. Potraficie nie tylko dzielić się obowiązkami, ale też wspólnie się bawić i cieszyć życiem.

 

8. Potraficie ze sobą rozmawiać

Możesz efektywnie komunikować się z partnerem. Wiesz, że ukochana osoba nie będzie cię oceniała lecz wysłucha cię i zrozumie.

 

9. Czujesz się lubiana przez partnera

Partner chce przebywać w twoim towarzystwie. Śmieje się z twoich żartów. Planuje wspólne wakacje, uwielbia spędzać z tobą czas.

 

10. Praca jest zadaniem, jednym z wielu, nie wartością

Partner ceni ciebie za to, jaką jesteś osobą ,a nie za to, ile zarabiasz i jakie pełnisz stanowisko. Czujesz, że praca ukochanej osoby nie jest ważniejsza od ciebie.

 

Zobacz także inne artykuły dotyczące "idealnego związku":

Jak stworzyć idealny związek?
Dobre dobranie w związku?
Jak uratować związek?
Sekrety udanego związku

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/23.12.2018 13:12
20 lat po ślubie i z każdym dniem kochamy się jeszcze mocniej znajomi i rodzina mówi na nas papużki nierozlaczki
/07.12.2018 18:29
Po 13 latach probuje stworzyc na nowo nasz związek. Do tej pory mnie w tym związku raczej nie było. Były dzieci, praca i hobby partnera. Teraz pojawiam się ja. Stanowczo mówię czego chce. Dopiero teraz. Bo teraz już wiem. Awantura jest za awantura. Ale uważam je za coś koniecznego. To jak z dojrzewaniem u nastolatków. Jak jest głośne i zbuntowane to znaczy że jest Ok!
/02.02.2018 16:09
nie wierzyłąm że taka miłośc istnieje dopóki nie spotkałam Kamila, i to poznałam go przez portal randkowy kochaj.pl...jest cudowny ,luubimy te same filmy , jeść to samo...kocham go
POKAŻ KOMENTARZE (2)