Zachowania kobiet, które niszczą związek - 5 przykładów

Kobiece zachowania, które niszczą związek - 5 przykładów fot. Fotolia
Twój partner zaczyna się od ciebie oddalać? Sprawdź, co może być tego przyczyną!
/ 02.09.2017 21:15
Kobiece zachowania, które niszczą związek - 5 przykładów fot. Fotolia

Kobietom trudno zrozumieć mężczyzn, a mężczyznom kobiety, dlatego stworzenie udanego związku jest niezwykle trudne. Partnerzy często popełniają błędy, których nie zawsze są świadomi. Niektóre z nich wywierają bardzo negatywny wpływ na relację partnerską, a nawet mogą doprowadzić do rozpadu związku.

Jakie błędy w związku popełniają panie? Przedstawiamy 5 zachowań kobiet, które niszczą związek. Przeczytaj, by dowiedzieć się, czy przypadkiem nie są ci obce.

5 cech, które najbardziej przyciągają mężczyzn do kobiet

1. Ciągła krytyka

Wiele kobiet wykazuje tendencję do częstego krytykowania swojego partnera. Potrafimy narzekać na każdym kroku. Mamy pretensje, że nasz mężczyzna za mało zarabia, wytykamy mu, że nie poświęca nam wystarczająco dużo uwagi, zarzucamy, że nie stara się nas zrozumieć, krzywimy, że założył nieodpowiednią koszulę na kolację do rodziców... To zachowanie, szczególnie w dłuższej perspektywie, może nieodwracalnie oddalić mężczyznę od kobiety.

Dlaczego tak postępujemy? Z czego to wynika? Wiele kobiet tworzy w swoim umyśle obraz idealnego partnera. Nie ma ludzi bez wad, o czym prawie wszystkie zdajemy sobie sprawę, jednak po wejściu w związek mnóstwo pań robi wszystko, aby ich ukochany był jak najbliższy ideału. Obsesyjne dążenie do perfekcji może nie tylko zniechęcić mężczyznę do partnerki, lecz także wpędzić w kompleksy, z których trudno mu się później wyleczyć. Żaden mężczyzna, który czuje się niedoceniony w związku, nie może być w nim szczęśliwy.

5 cech kobiet, które wkurzają każdego mężczyznę

2. Porównywanie

Porównywanie do innych mężczyzn działa na każdego faceta jak płachta na byka. Niestety kobiety mają do tego tendencję. Szczególnie wtedy, kiedy w związku dojdzie do kłótni. W afekcie potrafimy wytknąć naszemu partnerowi nawet najdrobniejsze błędy, wyolbrzymić wszystkie złe nawyki i oczywiście porównać do byłych partnerów, chłopaka przyjaciółki, kolegi czy sąsiada. Każdy mężczyzna traci cierpliwość, kiedy po raz kolejny słyszy, że jest gorszy od innych.

Jeśli chcesz, aby twój związek był udany, nie możesz przy każdej nadarzającej się okazji porównywać partnera do innych mężczyzn. W ten sposób na pewno go nie zmienisz, a jedynie zranisz. Takim zachowaniem możesz spowodować, że straci poczucie własnej wartości, co może mieć poważne konsekwencje dla waszej relacji. Zamiast wyśmiewać słabości partnera, uświadom go, co ci w nim przeszkadza i czy jest w stanie to zmienić. Jeśli będziesz trzymała emocje na wodzy i postarasz się okazać zrozumienie, istnieje duża szansa na to, że dużo zyskasz.

3. Wieczna kontrola

Z uporem maniaka zasypujesz partnera wiadomościami, kiedy nie spędza z tobą czasu? Za każdym razem wymagasz, żeby po spotkaniu ze znajomymi informował cię o przybyciu do domu? Nie raz zdarzyło ci się czytać jego SMS-y? Jeśli postępujesz w ten sposób, doprowadzasz swój związek do ruiny. Postaw się na miejscu partnera. Czy chciałabyś, aby na każdym kroku zachowywał się wobec ciebie jak śledczy?

Mężczyzna, który jest ustawicznie sprawdzany przez swoją partnerkę, po prostu czuje się osaczony. Każda kobieta powinna zdać sobie sprawę, że jej ukochany ma prawo do prywatności i jego życie nie ogranicza się wyłącznie do jej osoby.

Ustawiczna kontrola to jedno z najbardziej toksycznych zachowań w związku. Świadczy o braku zaufania, bez którego nie można stworzyć udanej relacji partnerskiej. Jeśli nie darzysz nim swojego partnera, zastanów się, co może być tego przyczyną. Być może masz kompleksy, które powodują, że nie czujesz się w związku pełnowartościową osobą.

5 zachowań mężczyzn, których nie pojmie żadna kobieta

4. Brak ochoty na seks

Seks odgrywa kluczową rolę w każdym związku. Dużą wagę przywiązują do niego szczególnie mężczyźni. Według wielu z nich stanowi on podstawę udanej relacji partnerskiej. Każdy facet marzy o tym, aby ich partnerka jak najczęściej wykazywała ochotę na miłosne igraszki i z chęcią spełniała ich potrzeby seksualne.

Brak zainteresowania seksem może być przyczyną poważnych problemów w związku. Mężczyzna, który przez dłuższy czas nie uprawia miłości z partnerką, nie tylko nie czuje się spełniony seksualnie, lecz także zaczyna mieć obawy, że jego ukochana nie czerpie przyjemności ze zbliżeń, dlatego ich unika. Takie podejrzenia mogą być źródłem wielu frustracji.

Jeśli jesteś oziębła w sypialni, zastanów się, czym może być to spowodowane. Spadek libido wywołuje wiele różnych czynników. Stres, przemęczenie, rutyna w sypialni, niewyjaśnione spory z partnerem czy niskie poczucie własnej wartości to tylko niektóre z przyczyn braku ochoty na seks. Jeśli unikasz zbliżeń, ponieważ nie osiągasz satysfakcji seksualnej, koniecznie musisz porozmawiać na ten temat ze swoim partnerem. Opowiedz o swoich potrzebach i dowiedz się, jakie oczekiwania względem zbliżenia ma twój mężczyzna. 

5 powodów, dla których mężczyźni nie mają ochoty na seks

5. Kłótnie z błahych powodów

Kłótnie w związku o błahostki mogą zniszczyć każdy związek. Wadą wielu pań jest małostkowość, z kolei mężczyźni nie przywiązują wagi do szczegółów. Przez tę drobną różnicę charakterów często dochodzi między partnerami do sporów. Ich powody najczęściej są banalne. Kobiety potrafią wywołać burzę z powodu niedokręconego kranu, nieumytej deski do krojenia czy zwijania brudnych skarpetek w kulki.

Okazuje się, że za szukanie dziury w całym często odpowiada rutyna w związku. Z badań wynika, że pary z długim stażem kłócą się częściej, ponieważ w ich związku wieje nudą. Prowokują sprzeczki, aby podnieść w nim poziom emocji. Jeżeli kłótnie nie są jedynym źródłem intensywnych przeżyć, związek ma szansę przetrwać. Jeżeli nie, prędzej czy później może dojść do jego rozpadu.

Jeśli często kłócisz się w związku o drobnostki, zastanów się, czy ma to jakikolwiek sens. Po co tracić energię na pretensje do partnera o nieumyte naczynia czy bałagan w mieszkaniu? Kłótnię postaraj się zastąpić szczerą rozmową. Zachowaj spokój, ponieważ w afekcie łatwo można stracić panowanie nad emocjami i niekiedy posunąć się za daleko.

Redakcja poleca

REKLAMA