Barany są z natury zwycięzcami i przywódcami, dlatego czasami brakuje im cierpliwości, gdy zadanie, którego się podjęły wymaga więcej czasu niż początkowo przewidywali. / Fotolia

Czy istnieje przepis na udany związek?

Zastanawiasz się, czy jest coś takiego jak przepis na udany związek? My Ci powiemy!
/ 15.04.2011 10:18
Barany są z natury zwycięzcami i przywódcami, dlatego czasami brakuje im cierpliwości, gdy zadanie, którego się podjęły wymaga więcej czasu niż początkowo przewidywali. / Fotolia

Ile ludzi, tyle charakterów. I chociaż często powtarza się, że przeciwieństwa się przyciągają, to w relacjach między kobietą a mężczyzną nie ma żadnych reguł. Czy istnieje sprawdzony przepis na udany związek? Przeczytajcie i wyciągnijcie własne wnioski.

Coś ważnego dla związku

Na temat związków wiele by można pisać. Każdy związek ma swoją historię. Wiele par też zapewnia, że nie zawsze jest różowo. Ale jak to się robi, żeby mimo tych gorszych chwil nadal żyć z tą drugą osobą? Najważniejsze to kochać się i akceptować.

Jeśli kochacie drugą osobę, to nie próbujcie jej zmieniać na siłę. Albo ją akceptujecie, a co za tym idzie – kochacie, albo poszukajcie innego partnera.

Zmieniając kogoś, to trochę tak, jakbyście właśnie zmieniali partnera na innego. Dobrze jest mieć coś, co was łączy. Ulubiony film, knajpkę, potrawę. Jednak najpiękniejsze jest właśnie to, że wszyscy jesteśmy tacy różni.

Każdy ma swoje pasje, zainteresowania. I dopóki te pasje nie stają na pierwszym miejscu, ponad wszystko inne, to dzielcie się nimi ze sobą. Ważny też jest szacunek i partnerstwo

Zobacz też: Jak pielęgnować szczęście?

Zachowanie wobec partnera

Traktujcie partnera tak, jakbyście sami chcieli być traktowani. Dzielcie się obowiązkami. Wcale nie musi być tak, że to kobieta rządzi w kuchni, a facet na kanapie. Pomyślicie teraz, że to banały. Faktem jednak jest, że każdy związek musi wypracować sobie swoje własne zasady. I nie chodzi o to, żeby zasiąść przy stole i rozpisać, co kto robi i kiedy. Chodzi o to, żeby w związku rozmawiać.

Mówić o naszych oczekiwaniach. Dawać i brać. Mówić o uczuciach – o tym co nam sprawia radość, a co przykrość. Unikać cichych dni, które wnoszą więcej napięć, niż niejedna kłótnia. Czasem trzeba iść na kompromis. Ale czego się nie robi dla miłości.

Nie ma dwóch takich samych związków. Nie ma przepisu na miłość i udany, długi związek. Zastanawiając się, czy wasz związek jest udany, pomyślcie, czy jesteście razem szczęśliwi? Nie porównujcie się z innymi, nie słuchajcie rad.

Słuchajcie swoich serc i siebie nawzajem i pamiętajcie tylko, żeby w waszym związku były trzy inne pary… uczuć i cech oczywiście:

  • miłość i akceptacja
  • szczerość i zaufanie
  • szacunek i partnerstwo

Zobacz też: Naucz się cierpliwości i wytrwałości

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)