smutna kobieta fot. Fotolia

NIEODWZAJEMNIONA MIŁOŚĆ: miłość platoniczna, złamane serce

Nieodwzajemniona miłość boli. Czy istnieje jakikolwiek sposób, aby się z niej wyleczyć?
/ 19.05.2017 12:32
smutna kobieta fot. Fotolia

Nieodwzajemniona miłość nie jest wcale błahą sprawą. Od wieków wiadomo, że złamane serce może popychać nawet do desperackich i tragicznych czynów. Nieszczęśliwa miłość boli. Problem ten nie dotyczy wbrew pozorom wyłącznie nastolatków. Nawet osoby bardzo dojrzałe i doświadczone życiowo, mogą źle ulokować swoje uczucia. Serce nie sługa! Co wtedy robić? Jak poradzić sobie z nieodwzajemnioną miłością?

Nieszczęśliwa miłość: historia Kamili i Judyty

Kamila ma 24 lata. Judyta 27. Dziewczyny są siostrami i od najmłodszych lat łączy je bliska więź. Ich ojciec śmieje się, że od małego jedna za drugą byłaby w stanie oczy wydrapać - gdyby tylko pojawił się ktoś, kto chciałaby zagrozić drugiej. Kamila jest singielką, a Judyta rok temu wyszła za mąż. Małżeństwo nie zmieniło jednak bliskiej relacji sióstr - nadal dzielą się ze sobą wszystkim, radościami i smutkami. Codziennie rozmawiają przez telefon i widują się co najmniej 2 razy w tygodniu. Czy coś może zepsuć tak bliską relację sióstr?

Nieodwzajemniona miłość.

Gdyby ktoś powiedział Kamili jeszcze rok temu, że zakocha się w mężu własnej, ukochanej siostry, na pewno znacząco popukałaby się w czoło.

Dziewczyna sama nie jest w stanie powiedzieć, czemu tak się stało. W okresie, gdy czuła się bardzo samotna, nagle zaczęła zauważać jak fajnym i przystojnym facetem jest jej szwagier. Aż pojawiło się coraz więcej i więcej myśli na jego temat... Kamila próbowała z nim walczyć, ale bezskutecznie. Nieodwzajemniona miłość do szwagra jest całkowicie platoniczna - kobieta nie ma zamiaru mącić szczęścia siostry. Nikomu też nie chce przyznać się do swojego uczucia, sama przed sobą wstydzi się własnych myśli. Marzy o pozbyciu się ze swojego życia tego fatalnego zauroczenia, ale ograniczenie kontaktów ze szwagrem jest niemożliwe, więc zadanie staje się naprawdę trudne...

Zakazana miłość: zakochałam się w księdzu

Jak wyleczyć się z nieodwzajemnionej miłości?

Nieodwzajemniona miłość ma różne oblicza. Czasem dotyczy żonatego kolegi z pracy, kiedy indziej po prostu mężczyzny, który nie pała do swojej adoratorki takim samym uczuciem. Jak się odkochać? Co robić, żeby nieszczęśliwa miłość przestała być balastem?

  • Warto rzucić się w wir życia towarzyskiego. Siedzenie w domu i rozpamiętywanie złamanego serca nikomu jeszcze nie pomogło.
  • Nie pozwalaj, aby myśli o obiekcie westchnień dominowały. "On jest taki przystojny... Dziś tak pięknie wyglądał w tej błękitnej koszuli...". Stop! Od razu po pojawieniu się tego rodzaju refleksji, staraj się przenieść swoją uwagę gdzie indziej. Nie możesz wielbić nadal faceta w swoim sercu - staraj się rozmyślać o nim jak najmniej.

  • Próbuj się skupiać na wadach mężczyzny. Może to brutalne, ale już lepiej przestać czuć do niego nawet jakąkolwiek sympatię, niż dalej kochać bez wzajemności.
  • Zmień otoczenie. Jeśli jesteś zmuszona widywać często obiekt swych westchnień, idealnie byłoby chociaż na jakiś czas się od niego odciąć. Wyjedź chociaż na parę dni! Jeśli zakochałaś się w kimś z pracy, konieczna może okazać się nawet zmiana branży.
  • Nie myśl źle o sobie. Po raz kolejny warto powtórzyć: serce nie sługa! Nawet jeśli kochasz kogoś, kogo absolutnie nie powinnaś, dopóki nie próbujesz niszczyć cudzego życia i szczęścia, nie robisz nic złego. Nie odpowiadasz przecież za własne uczucia i emocje.
  • Nie szukaj przypadkowego kontaktu z obiektem westchnień. To tylko pogłębi twoje cierpienie. Nie pisz SMS-ów pod byle pretekstem.
  • Daj sobie czas. Jak się odkochać w zaledwie kilka dni? To przecież nierealne...

Czytaj więcej na temat relacji i związków

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)