POLECAMY

Kamila kocha swojego szwagra. Czy istnieje recepta na nieodwzajemnioną miłość?

Nieodwzajemniona miłość boli. Czy istnieje jakikolwiek sposób, aby się z niej wyleczyć?
Kamila kocha swojego szwagra. Czy istnieje recepta na nieodwzajemnioną miłość? fot. Fotolia

Nieodwzajemniona miłość nie jest wcale błahą sprawą. Od wieków wiadomo, że złamane serce może popychać nawet do desperackich i tragicznych czynów. Nieszczęśliwa miłość boli. Problem ten nie dotyczy wbrew pozorom wyłącznie nastolatków. Nawet osoby bardzo dojrzałe i doświadczone życiowo, mogą źle ulokować swoje uczucia. Serce nie sługa! Co wtedy robić? Jak poradzić sobie z nieodwzajemnioną miłością?

Nieszczęśliwa miłość: historia Kamili i Judyty

Kamila ma 24 lata. Judyta 27. Dziewczyny są siostrami i od najmłodszych lat łączy je bliska więź. Ich ojciec śmieje się, że od małego jedna za drugą byłaby w stanie oczy wydrapać - gdyby tylko pojawił się ktoś, kto chciałaby zagrozić drugiej. Kamila jest singielką, a Judyta rok temu wyszła za mąż. Małżeństwo nie zmieniło jednak bliskiej relacji sióstr - nadal dzielą się ze sobą wszystkim, radościami i smutkami. Codziennie rozmawiają przez telefon i widują się co najmniej 2 razy w tygodniu. Czy coś może zepsuć tak bliską relację sióstr?

Nieodwzajemniona miłość.

Gdyby ktoś powiedział Kamili jeszcze rok temu, że zakocha się w mężu własnej, ukochanej siostry, na pewno znacząco popukałaby się w czoło.

Dziewczyna sama nie jest w stanie powiedzieć, czemu tak się stało. W okresie, gdy czuła się bardzo samotna, nagle zaczęła zauważać jak fajnym i przystojnym facetem jest jej szwagier. Aż pojawiło się coraz więcej i więcej myśli na jego temat... Kamila próbowała z nim walczyć, ale bezskutecznie. Nieodwzajemniona miłość do szwagra jest całkowicie platoniczna - kobieta nie ma zamiaru mącić szczęścia siostry. Nikomu też nie chce przyznać się do swojego uczucia, sama przed sobą wstydzi się własnych myśli. Marzy o pozbyciu się ze swojego życia tego fatalnego zauroczenia, ale ograniczenie kontaktów ze szwagrem jest niemożliwe, więc zadanie staje się naprawdę trudne...

Zakazana miłość: zakochałam się w księdzu

Jak wyleczyć się z nieodwzajemnionej miłości?

Nieodwzajemniona miłość ma różne oblicza. Czasem dotyczy żonatego kolegi z pracy, kiedy indziej po prostu mężczyzny, który nie pała do swojej adoratorki takim samym uczuciem. Jak się odkochać? Co robić, żeby nieszczęśliwa miłość przestała być balastem?

  • Warto rzucić się w wir życia towarzyskiego. Siedzenie w domu i rozpamiętywanie złamanego serca nikomu jeszcze nie pomogło.
  • Nie pozwalaj, aby myśli o obiekcie westchnień dominowały. "On jest taki przystojny... Dziś tak pięknie wyglądał w tej błękitnej koszuli...". Stop! Od razu po pojawieniu się tego rodzaju refleksji, staraj się przenieść swoją uwagę gdzie indziej. Nie możesz wielbić nadal faceta w swoim sercu - staraj się rozmyślać o nim jak najmniej.

  • Próbuj się skupiać na wadach mężczyzny. Może to brutalne, ale już lepiej przestać czuć do niego nawet jakąkolwiek sympatię, niż dalej kochać bez wzajemności.
  • Zmień otoczenie. Jeśli jesteś zmuszona widywać często obiekt swych westchnień, idealnie byłoby chociaż na jakiś czas się od niego odciąć. Wyjedź chociaż na parę dni! Jeśli zakochałaś się w kimś z pracy, konieczna może okazać się nawet zmiana branży.
  • Nie myśl źle o sobie. Po raz kolejny warto powtórzyć: serce nie sługa! Nawet jeśli kochasz kogoś, kogo absolutnie nie powinnaś, dopóki nie próbujesz niszczyć cudzego życia i szczęścia, nie robisz nic złego. Nie odpowiadasz przecież za własne uczucia i emocje.
  • Nie szukaj przypadkowego kontaktu z obiektem westchnień. To tylko pogłębi twoje cierpienie. Nie pisz SMS-ów pod byle pretekstem.
  • Daj sobie czas. Jak się odkochać w zaledwie kilka dni? To przecież nierealne...

Czytaj więcej na temat relacji i związków

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)