Związek dobry,lojalny i szczery.

Psychologia związku - vademecum

Miłość, namiętność, seks, zazdrość, zaufanie, bliskość, manipulacja, zdrada, kryzys, emocje... Skomplikowane i często trudne relacje to pole bitwy, jaką toczymy o miłość i związek. Czemu warto dowiedzieć się więcej na temat psychologii związku? By uzbroić się po zęby - w zrozumienie, w argumenty, w cierpliwość i nadzieję. By przetrwać każdy kryzys i cieszyć się miłością.
Związek dobry,lojalny i szczery.

Etapy związku

Mówią, że każda historia miłości jest taka sama. I mają rację... Zauroczenie, zakochanie, związek romantyczny, intymny czy przyjacielski, a może wygasający? Jaka jest twoja relacja z partnerem/partnerką? I - co będzie dalej?

Przeczytaj: Przystanek - romantyczny związek!

Małżeńskie typy

Temperamentnie i z przytupem, ale zgodnie i pod rękę? Matki i synowie, panowie i służące, a może jastrzębie i gołębie? Jakie jest wasze małżeństwo?

Polecamy: Jastrzębie i gołębie - jakie są typy związków małżeńskich?

Gierki

Przedstawiamy kompletny słownik porozumienia w związku, dzięki któremu przestaniesz używać gierek, a zaczniesz formułować swoje dążenia w jasny i dyplomatyczny sposób. Polecamy!

Przeczytaj: Jak rozmawiać, a nie manipulować?

Porozmawiajmy

Jak się porozumieć, gdy kobiety tak różnią się od mężczyzn (i odwrotnie) i nic tego nigdy nie zmieni? Jak rozmawiać spokojnie, gdy jedna, mała rzecz potrafi spowodować kłótnię niczym burzę w szklance wody? Da się to zrobić...

Czytaj też: Jak porozumieć się w związku?

Toksyczny związek

Jeśli czujesz, że za bardzo koncentrujesz się na swoim partnerze, nie mając w zasadzie własnego życia; jeśli masz już dość niezdrowej, toksycznej relacji, ale być może zależy ci na związku - co robić? Jak uzdrowić toksyczną relację?

Dowiedz się: Jak pokonać niezdrową zależność w związku?

Rozstanie

Stało się - rozstanie jest faktem. Trudno uwierzyć, oswoić się z pustką, samotnością i poczuciem straty. Zwłaszcza, kiedy tyle rzeczy przypomina i będzie przypominać o zakończonym związku. Jak przetrwać rozstanie i pokierować się ku nowemu życiu?

Zobacz: Jak sobie poradzić po rozstaniu z partnerem?

Stara miłość nie rdzewieje

Jesteś w związku, a mimo to wspominasz dawne miłości? Dlaczego tak się dzieje? Jak przestać myśleć o przeszłości i zaakceptować teraźniejszość?

Przeczytaj: Dlaczego wspominamy nasze dawne miłości?

Miłość na odległość

Co zrobić, gdy strzała Amora wycelowała w dwa różne punkty geograficzne? Czy dwie połówki mają szansę na stworzenie całości, mimo dzielącego je dystansu? Czy związki na odległość mają sens?

Dowiedz się: Czy związek na odległość może przetrwać?

Przetrwać kryzys

W każdym, ale to każdym prawdziwym związku zdarza się kryzys. Ziemia zaczyna drżeć w posadach, albo przeciwnie - jest śmiertelnie spokojna jak przed wybuchem wulkanu, który nie nadchodzi, a żar związku zdaje się powoli dogasać. Możesz spróbować wykorzystać kilka wskazówek, by przełamać złą passę... Trzymamy kciuki!

Polecamy: Jak przetrwać kryzys w związku?