Jak zrozumieć kobietę

Jak zrozumieć kobietę

Bardzo często można spotkać się ze stwierdzeniem, że niemożliwą rzeczą jest zrozumieć kobietę. Najczęściej z tą opinią zgadzają się mężczyźni, którym ciężko zaakceptować zmiany nastroju kobiety.
/ 22.06.2010 08:56
Jak zrozumieć kobietę

Zmiany nastroju u kobiet

Zmiany nastroju są naturalną reakcją na różne osobiste sytuacje u każdego człowieka, natomiast bardziej ekspresyjne są u kobiet. Jest to spowodowane większą emocjonalnością oraz skłonnością do częstej ekspozycji tych emocji.

Mężczyźni zazwyczaj są bardziej analityczni, rozwiązują problemy w sposób metodyczny, u kobiet pierwszą reakcją są emocje.

Zmiany nastroju a zachowanie

Nie oznacza to, ze ich zachowanie jest niezrozumiałe. Duży wpływ na porozumienia ma po prostu poznanie tej kobiety.

Im dłużej przebywamy z drugą osobą, znamy jej hierarchię potrzeb oraz wartości, jakimi się w życiu kieruje, wówczas istnieje większe prawdopodobieństwo, że te potrzeby zaspokoimy.

Duży wpływ na to, czy oczekiwania kobiety zostaną spełnione ma wewnętrzna motywacja mężczyzny do ich realizacji. Jeśli istnieje jakakolwiek blokada w skutecznej komunikacji, wówczas będą większe trudności we wzajemnym zrozumieniu.

Zobacz też : Zmęczona kłótniami

Należy uświadomić sobie, że zarówno kobieta, jak i mężczyzna zupełnie inaczej odbierają świat, te same rzeczy postrzegają w różny sposób. Jeśli to zostanie zaakceptowane, a nie wciąż będą podejmowane próby zmiany natury, wówczas jest większa szansa na porozumienie.

Kobiet nie sposób zrozumieć - to mit!

Zrozumieć drugiego człowieka jest bardzo trudno i potrzeba na to niejednokrotnie bardzo wiele czasu. Jeśli jednak partnerom na tym zależy, można uzyskać bardzo silną więź. Jeśli natomiast nie ma dobrej woli ze strony mężczyzny, wówczas zostaje tylko usprawiedliwienie, że kobiet zrozumieć się nie da.

Zobacz też : Jak osiągnąć udany związek