Jak zachować niezależność w związku z rozwodnikiem?

Jak zachować niezależność w związku z rozwodnikiem?
Kiedy umawiasz się na randki z mężczyzną w trakcie rozwodu, powinnaś w szczególny sposób zadbać o zachowanie własnej niezależności. Jak w takiej sytuacji pozostać osobą autonomiczną i zaangażowaną w swoje własne życie?
/ 03.10.2016 13:43
Jak zachować niezależność w związku z rozwodnikiem?

Zachowaj swoje odrębne życie, przyjaciół i zajęcia

Jednym z najpoważniejszych błędów, jaki możesz popełnić, umawiając się na randki z mężczyzną w trakcie rozwodu, jest całkowite oddanie się temu związkowi i porzucenie swojego dotychczasowego życia. Nawet w przypadku mężczyzn, którzy nie są obarczeni rozwodem, uczynienie ze związku jedynego celu swojego życia prowadzi do unieszczęśliwienia - żaden związek nie jest w stanie zaspokoić wszystkich Twoich potrzeb, a tym bardziej odnosi się to do związku z rozwodzącym się mężczyzną.

Zachowaj swoją pracę

Praca oznacza, że jesteś niezależna finansowo i masz inne istotne sprawy w życiu poza waszym związkiem. Dla mężczyzn praca jest często ucieczką od problemów i tak samo może być w Twojej sytuacji, jeśli będzie Ci ciężko.

Spędzaj dużo czasu z przyjaciółmi

Niektóre kobiety zrywają kontakty z przyjaciółmi, kiedy angażują się w związek. Nie jest to dobry pomysł w ogóle, ale jest on wręcz fatalny w przypadku randkowania z mężczyzną w trakcie rozwodu. Będziesz potrzebować rozmowy z przyjaciółmi, by przetrwać trudne chwile, co z kolei sprawi, że nie będziesz suszyć głowy swojemu mężczyźnie, wprowadzając do związku napięcie.

Prowadź aktywny tryb życia

Zawsze powinnaś prowadzić aktywny tryb życia. Te wszystkie czynności nadają Twojemu życiu sens i są źródłem radości. Powoduje to, że Twoje poczucie szczęścia nie jest związane jedynie z sytuacjami w związku z rozwodzącym się mężczyzną. Ponadto, dopóki wasza relacja nie zmieni się w coś naprawdę poważnego, powinnaś samodzielnie planować swoje wakacje - mężczyzna w trakcie rozwodu może chcieć spędzać wakacje ze swoimi dziećmi lub w gronie rodzinnym.

Nie trzymajcie wspólnej kasy

Nie łączcie swoich dochodów ani nie dawaj rozwodzącemu się mężczyźnie żadnych pieniędzy z dwóch powodów: po pierwsze, to co jego, wciąż formalnie należy też do niej, a po drugie, dawanie mu pieniędzy to już lekka przesada - i tak poświęcasz już dość, umawiając się na randki z mężczyzną, którego małżeństwo nie jest jeszcze zakończone. Nie stawaj się przy okazji jego wybawicielką.

Czytaj też: Jak się pozbyć złudzeń w związku?

Trzymaj swoje rzeczy u siebie

Staraj się nie trzymać żadnych swoich rzeczy osobistych w jego domu, biurze, samochodzie lub w jakimkolwiek innym miejscu, do którego ma dostęp jego eks. Spotkałam się z szeregiem kobiet, które zostawiały ubrania w domu swojego rozwodzącego się chłopaka. Kończyło się to awanturą urządzoną przez jego eks albo, w przypadku rzeczy pozostawionych w samochodzie, kradzieżą dokonaną przez byłą żonę. Chcesz się poczuć, jak gość w programie Jerry’ego Springera? Dbaj o swoje bezpieczeństwo - nie czekaj, aby on o tym pomyślał. Mężczyźni nigdy nie doceniają siły gniewu zazdrosnej kobiety.

Fragment pochodzi z książki "Związek z mężczyzną po przejściach. Wszystko, co powinnaś wiedzieć o rozwiedzionych facetach" Christie Hartman (Wydawnictwo Helion, 2008). Publikacja za wiedzą wydawcy.

Redakcja poleca

REKLAMA