Swingersi – czy warto bawić się w wymianę partnerów?

Dla niektórych par swinging jest interesującym eksperymentem, dla innych stylem życia, ale czy na pewno to dobry przepisy na ożywienie związku? I czy każdy nadaje się na swingersa?
/ 5 miesięcy temu
Swingersi – czy warto bawić się w wymianę partnerów? fot. Adobe Stock

Moda na swinging przybyła do nas zza oceanu w latach 90-tych i do tej pory praktykowana jest wśród kilku procent społeczeństwa.
Swinging to stosunek płciowy z kimś innym niż współmałżonek czy stały partner, ale dobywający się za jego przyzwoleniem, a często także z jego udziałem.
Swingersi mogą uprawiać seks z inną parą, grupowy albo z jedną osobą. Podczas spotkań, aranżowanych w prywatnych domach albo specjalnie do tego przeznaczonych klubach, swingersi mogą wybierać między współżyciem z innych osobami na oczach partnera, mogą kochać się publicznie ze swoim współmałżonkiem, uprawiać seks grupowy przebywając z nim w jednym pomieszczeniu, a nawet w łóżku. Mogą też wybrać wariant bardziej intymny i oddalić się z wybranym kochankiem do osobnego pokoju.
Wszystko zależy od rodzaju umowy obowiązującej między partnerami.

Jak przekonać partnera do swingu?

Możesz powiedzieć: „Nie”

Swingersi nie traktują zbliżeń jako zdrady, ponieważ uważają, że z nowymi partnerami łączy ich wyłącznie seks, a nie relacja intymna.
Uważają, że w ten sposób wzbogacają swoje życie erotyczne, nie zagrażając trwałości związku. Czy to możliwe? Z pewnością niektórym się to udaje, choćby, dlatego że przestrzegają kilku zasad:

  • Wymiana partnerów musi odbywać się za zgodą ich obojga. Nikt nie powinien zmuszać się ani czuć się zmuszony do tego typu doświadczeń.
  • Należy wcześniej dobrze poznać swoje potrzeby. Zapytać siebie samego na ile jestem otwarta/otwarty na nowe doznania i zdradę kontrolowaną, jak określany jest swinging.
  • Warto też wiedzieć czego oczekujemy od naszego związku? Inaczej mówiąc, dobrze jest mieć za sobą jakiś staż i odpowiedzieć sobie na pytania - czy swinging wynika ze znudzenia partnerem albo jest próbą ratowania związku, czy też związany jest z obopólnym pragnieniem rozwijania umiejętności seksualnych i nie ma wpływu na łączące nas uczucie.
  • Czy ufamy partnerowi?
  • Na jaki rodzaj zbliżeń wyrażamy zgodę? W jak sposób zasygnalizujemy, że poczuliśmy się niekomfortowo lub chcemy zrezygnować ze spotkania.
  • Po pierwszym doświadczeniu dobrze jest szczerze porozmawiać z partnerem na temat towarzyszących nam uczuć. Nie udawać, jeśli poczuliśmy się zagrożeni czy zdradzeni, lub przeciwnie - zrozumieliśmy, że chcemy lepiej poznać świat swingersów.

Warto pamiętać, że żadna teoria nie przygotuje nas na to doświadczenie.
Decydując się na swinging musimy być pewni siebie samych, swojego partnera i na ile stanowimy związek otwarty, ponieważ nie wszystkie związki wytrzymują próbę zdrady kontrolowanej.
Widok ukochanej osoby doświadczającej orgazmu z innym czy inną, mimo początkowego zaciekawienia, może być traumatycznym przeżyciem. Dlatego nim zaczniemy bawić się w swingersów, najpierw dobrze poznajmy siebie nawzajem.

Przeczytaj jeszcze:Jak wyglądał wasz pierwszy raz?Jakie fryzury intymne u kobiet lubią mężczyźni? Zapytałyśmy ich o toJak uwieść mężczyznę, żeby nie czuł się podrywany?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/5 miesięcy temu
Jeśli macie problemy w łóżku to skupcie się lepiej na sobie niż na przygodach. My pomagamy sobie w taki sposób, że żona realizuje moje zachcianki zaś ja biorę regularnie iqman. Tylko dzięki temu dajemy radę się kochać. No i powiem wam odkąd biorę ten suplement to takiego sexu jeszcze nie mieliśmy ';)