5 rad, jak poprawić swoje życie seksualne!

W seksie, jak w życiu, raz lepiej, raz gorzej. Jednak gdy chwilowo odczuwamy mniejszą satysfakcję z życia seksualnego, nie należy załamywać rąk. Istnieje kilka sprawdzonych porad, które w szybki i mało wymagający sposób pozwolą poprawić jakość intymnych chwil we dwoje!
/ 04.10.2013 07:00

W seksie, jak w życiu, raz lepiej, raz gorzej. Jednak gdy chwilowo odczuwamy mniejszą satysfakcję z życia seksualnego, nie należy załamywać rąk. Istnieje kilka sprawdzonych porad, które w szybki i mało wymagający sposób pozwolą poprawić jakość intymnych chwil we dwoje!

6 rad, jak poprawić swoje życie seksualne!

Fot. Depositphotos

Mitem jest przekonanie, że każdy akt seksualny może być tak samo satysfakcjonujący. Na finalny efekt intymnych igraszek składa się bowiem wiele czynników, na które tylko częściowo mamy wpływ. Stres, pogorszone samopoczucie, przytłaczające nas problemy to tylko niektóre z nich. Większość kobiet seks odsuwa na dalszy plan, jeśli w ich życiu dzieje się coś ważnego, co absorbuje wszystkie myśli. Pamiętajmy, że w długofalowych związkach, bywają okresy, gdy intymne chwile we dwoje cieszą mniej. O ile zdamy sobie z tego sprawę oraz wykażemy odrobinę chęci, aby tę sytuację poprawić, będziemy na dobrej drodze, by znów wzbić się na wyżyny orgazmicznej przyjemności. Radzimy, jak to zrobić!

1. Bądź odrobinę samolubna

Pamiętaj, że seks ma być przyjemnością obojga partnerów, więc nie traktuj go, jako powinność lub co gorsza, obowiązek wobec swojego partnera. Seks, podobnie jak związek na każdej innej płaszczyźnie, to dawanie i branie, więc nie zapominaj o sobie! Jeśli przechodzisz okres mniejszej satysfakcji ze wspólnych chwil, a zależy ci na poprawie tej sytuacji, poproś partnera o wieczór, podczas którego skupicie się wyłącznie na tobie. Możecie przetestować nowe techniki seksualne, wypróbować nowe pozycje, poszukać jeszcze nieodkrytych na twoim ciele, stref erogennych. Cel? Orgazm! To najlepsza gwarancja tego, że wkrótce będziesz miała ochotę na więcej i więcej!

2. Oddychaj głęboko

Poważnie! Oddychanie to jedna z najłatwiejszych i jednocześnie najlepszych technik relaksacyjnych. Może okazać się szczególnie przydatna nie tylko podczas sesji jogi czy medytacji, ale również podczas seksu! Szczególnie potrzebna, gdy w trakcie wieczoru we dwoje, twoje myśli krążą wokół niezałatwionych spraw i codziennych problemów. Zatem jeśli podczas gry wstępnej, zamiast docenić starania swojego partnera, ty przygotowujesz w głowie listę zakupów lub przygotowujesz się na rozmowę z szefem, skup się na oddechu. Wdech, wydech - to zawsze działa! Umysł będzie zajęty, nerwy zostaną ukojone, organizm dotleniony, a ty gotowa na szczytowanie!

3. Skorzystaj z zabawek i gadżetów erotycznych

Wydaje ci się, że żadne wspomagacze seksualne na ciebie nie działają? A ich popularność to dla ciebie wyłącznie efekt pracy sprytnych marketingowców z branży erotycznej? Możesz się mylić. Istnieje wiele kobiet, które chętnie i często korzystają z tego typu gadżetów, a niektóre z nich otwarcie przyznają, że miewają orgazmy wyłącznie, podczas zabawy z wibratorem. Dlatego, jeśli chwilowo spadła twoja satysfakcja z intymnych chwil z partnerem, może warto się przełamać i wprowadzić do waszej sypialni odświeżającą bryzę w postaci kilku gadżetów erotycznych.

4. Trenuj mięśnie intymne

Zapewne nieraz słyszałaś o mięśniach Kegla i ich wpływ na sprawne funkcjonowanie układu płciowo-moczowego kobiety? A przyznaj szczerze, ile razy je ćwiczyłaś? No właśnie! Namiętnie biegasz na zajęcia fitness, zapominasz o mięśniach, które mogą mieć niebagatelny wpływ na jakość twojego życia seksualnego. Trening intymny nie jest trudny, a już po kilku tygodniach regularnych ćwiczeń może okazać się, że zarówno ty, jak i twój partner poczujecie jego efekty na własnej skórze. O tym, jak ćwiczyć, dowiesz się z artykułu: Ćwiczenia intymne zwiększają satysfakcję z seksu

5. Urozmaicaj grę wstępną

Czasem bywa tak, że chwilowy brak satyfakcji z seksu jest spowodowany najbanalniejszym z powodów: nudą! Dlatego, jeśli nie masz ochoty na kolejny akt seksualny o przewidywalnej fabule, postaw na coś nowego! Najlepszą metodą jest urozmaicanie gry wstępnej. Oprócz powszechnie znanych metod na rozbudzenie zmysłów, takich jak seksowna bielizna, filmy erotyczne czy zabawki dla dorosłych, możesz wykorzystać również to, co podpowiada ci własna fantazja erotyczna. Zmieniaj, urozmaicaj, szalej - bo warto trochę się wysilić, by seks znów cieszył i sprawiał radość obu stronom!

Redakcja poleca

REKLAMA