bikini fot. Adobe Stock

Jaką fryzurę intymną wybrać? Poznaj opinie mężczyzn!

Sama wiesz najlepiej, czy lubisz być tam wydepilowana czy nie, a jeśli tak, to w jakim stopniu. A jakie damskie fryzury intymne lubią najbardziej panowie?
/ 24.05.2018 17:01
bikini fot. Adobe Stock

Temat jest gorący i wywołuje wiele pytań. Depilować czy postawić na naturalność? Jeśli depilować, to wszystko, czy coś zostawić?
Jeśli chodzi o pielęgnację i stylizację okolic intymnych, to zdania są podzielone. Popularność depilacji brazylijskiej już nikogo nie dziwi, a salony oferujące depilację woskiem mają ręce pełne roboty. Co jakiś czas powraca temat – jaką fryzurę intymną wybrać.

Fryzury intymne - jakie wzory są modne

Pierwszym kryterium są twoje indywidualne upodobania. Bo to ty masz się z tym dobrze czuć. Jeśli lubisz naturalny busz tam na dole – w porządku. Preferujesz gładką skórę? Też OK. A może nie potrafisz się zdecydować? Ciekawe, jakie fryzury intymne u kobiet najbardziej podobają się mężczyznom. Postanowiłyśmy ich o to przepytać. To zawsze jakaś dodatkowa wskazówka.

Jakie fryzury intymne lubią mężczyźni?

Fryzury intymne mogą przybierać różne formy i wzory (a czasem i kolory). Zobaczcie, co preferują panowie:

„Lubię, gdy moja partnerka jest tam ogolona, ale nie do końca. Jakiś zadziorny irokez zawsze dobrze robi” – Marek, 30 lat, fotograf

„Dobrze, żeby teren był w miarę ogarnięty, żebym nie musiał przedzierać się pół godziny przez busz, ale jaką dokładnie fryzurę kobieta będzie tam miała, to jej sprawa” – Krystian, 35 lat, menadżer

„Kiedyś wolałem, jak moja dziewczyna była tam całkowicie goluśka. Dziś jakoś dziwnie mi to wygląda i wolę, żeby jakiś wzór się pojawił pod bikini. Może cienki trójkącik albo pasek?” – Tomasz, 34 lata, grafik

„Po moich ostatnich dwóch dziewczynach jestem przyzwyczajony, że kobieta jest całkowicie wydepilowana. To schludne, estetyczne i dla mnie bardzo sexy” – Artur, 40 lat, sportowiec

„Nie mam konkretnych upodobań. Wydaje mi się, że każda kobieta co innego lubi, a to jej przede wszystkim powinna się podobać jej fryzura intymna. Chce się wygolić? Spoko. Woli mieć tam włosy? Jej decyzja” – Darek, 29 lat, kierowca

„Trzeba eksperymentować! Niech na jakiś czas zapuści, później wygoli się częściowo, a jak to spodoba się partnerom, to zawsze można iść jeszcze dalej i usunąć do zera. Ważne, żeby nudy nie było” – Przemek, 32 lata, kasjer

„Generalnie to lubię cienki pasek, ale jak mnie partnerka zaskoczy jakimś wzorem, to super. Sam też się depiluję. Na pewno i kobiety, i mężczyzna powinni dbać o te okolice” – Mariusz, 44 lata, analityk

Jaką metodę depilacji wybrać?

Golenie maszynką – to najszybszy i najtańszy sposób na pozbycie się owłosienia. Jest też on bezbolesny. Ale na krótko starcza, a na dłuższą metę używanie w delikatnych miejscach intymnych żyletki może być kłopotliwe i podrażniać skórę. Trzeba też uważać, żeby się nie skaleczyć.

Krem do depilacji – też jest bezbolesną metodą, w miarę szybką i niedrogą. Krem poprzez zawarte w nim substancje, po naniesieniu na włoski, rozpuszcza je. Efekt gładkości może utrzymać się do kilku dni. Niektórych kremy do depilacji mogą uczulić.

Wosk – to najboleśniejszy sposób usuwania włosów, ale efekty zostają na długo. Po depilacji woskiem możesz mieć spokój na 3-4 tygodnie.

Depilacja laserowa – to najdroższa z metod, ale po kilku seriach zabiegów można całkowicie pozbyć się włosów. Mówi się, że na zawsze, ale w praktyce raczej oznacza to na wiele lat. Światło z lasera pochłaniane jest przez melaninę znajdującą się w mieszku włosowym. W ten sposób zniszczony zostaje cały mieszek.

Rodzaje depilacji intymnej

Bikini klasyczne – usunięcie owłosienia z okolic pachwin.

Bikini klasyczne głębokie – sięga głębiej niż w standardowym bikini. Depilowane są okolice pachwin, częściowo wargi oraz duża część górnej linii bikini.

Depilacja francuska – polega na całkowitym usunięciu owłosienia z przodu okolic intymnych i pozostawieniu niewielkiego paseczka włosów na wzgórku łonowym.

Depilacja brazylijska – polega na usunięciu włosków z miejsc intymnych z przodu, zostawiając tylko cienki pasek biegnący wzdłuż łona. Usuwane są też wszystkie włosy z tyłu między pośladkami.

Depilacja hollywoodzka – całkowite pozbycie się owłosienia z miejsc intymnych, zarówno tych z przodu, jak i z tyłu między pośladkami.

Czytaj też:Dildo czy wibrator – co wybrać?Gdzie jest, co nam daje i czy w ogóle jest potrzebny – fakty i mity o punkcie GIntymna depilacja mężczyzn