Poznaj pomysły na życzenia dla nauczycieli na koniec roku i wykorzystaj je jako inspirację

życzenia dla nauczycieli na koniec roku fot. Adobe Stock, fizkes
Jakie życzenia dla nauczycieli na koniec roku wybrać? Powinny być one ciepłe i pozytywne. Możesz wykorzystać uniwersalne, gotowe wzory albo przygotować coś personalizowanego - np. wpleść w życzenia jakieś wspólne wspomnienie nauczyciela i klasy. Takie życzenia napiszcie na dużej laurce z podpisami wszystkich uczniów.
/ 20.06.2023 16:27
życzenia dla nauczycieli na koniec roku fot. Adobe Stock, fizkes

Jak napisać życzenia dla nauczycieli na koniec roku? Świetnie sprawdzą się ponadczasowe wiersze i wzruszające sentencje, a także cytaty i aforyzmy. Jeśli w klasie jest artystyczna dusza, na pewno stworzy piękne, oryginalne i personalizowane życzenia, od których nauczycielom zakręci się łezka w oku. Możesz też wykorzystać gotowe propozycje.

Spis treści:

 1. Krótkie życzenia dla nauczyciela na koniec roku
 2. Wierszyki dla nauczyciela
 3. Wzruszające życzenia dla nauczycieli
 4. Jak złożyć życzenia nauczycielowi?

Krótkie życzenia dla nauczycieli na koniec roku

Krótkie podziękowania dla nauczyciela na zakończenie szkoły powinny płynąć prosto z serca i wcale nie muszą być bardzo długie. Powinny jednak wyrażać wdzięczność za trud włożony w wychowanie i edukację. Nauczyciel czy wychowawca to osoba, która nie tylko przekazała wiedzę, ale także wspierała uczniów w trudnych chwilach. Mogą to być krótkie wierszyki i życzenia klasyczne.

 • Składamy słoneczne życzenia z okazji zakończenia kolejnego roku szkolnego. Dziękujemy za motywację do zdobywania wiedzy i radość z naszych sukcesów. Życzymy wszystkiego, co najlepsze. Do zobaczenia po wakacjach!.
 • Samych radości i sukcesów, dużo uśmiechu i codziennej motywacji do pracy. Serdecznie dziękujemy za trud włożony w naszą edukację, klasa VI B.
 • Z okazji końca roku szkolnego życzymy udanych wakacji i dużo radości! Do zobaczenia!
 • W tym wyjątkowym dniu chcemy podziękować Ci za Twoją pracę. Życzymy Ci szczęścia, radości i nieustającej wytrwałości.
 • Życzymy wielu sukcesów i samych najlepszych klas, takich jak nasza!

życzenia dla nauczyciela na koniec roku

fot. Życzenia dla nauczyciela na koniec roku/Adobe Stock, Monkey Business

Wierszyki dla nauczyciela od rodziców i uczniów na koniec roku

Idealne podziękowania dla nauczyciela i wychowawcy to nie tylko klasyczne formy. Życzenia dla nauczyciela na zakończenie roku może być także wyrażone w postaci rymowanki. Może być on mądry albo przygotowany z humorem. Śmieszne życzenia dla nauczyciela zawsze zdają egzamin! Nauczycielka czy nauczyciel na pewno docenią trud włożony w samodzielne przygotowanie wierszyka, który będzie nawiązywał do wspólnej historii całej klasy. Tak przygotowane podziękowanie dla nauczyciela świetnie sprawdzi się w każdej sytuacji.

***

Za to, że podjąłeś trud
przekazania nam wiedzy w bród,
że znosiłeś burdy i psoty...
i choć czasem darliśmy koty,
dziś mówię: Dziękuję Tobie -
nauczycielowi i aniołowi w jednej osobie!

***

Nauczycielu nasz drogi, kochany,
dziś szkoły opuszczamy bramy,
z odwagą i nadzieją w świat wyruszamy,
pamiętając jak wiele Tobie zawdzięczamy!

***

Pani niesie wiedzy kaganek,
prowadzi przez życia ulice…
Proszę przyjąć poezji wianek
- spleciony z serdecznych życzeń.

Wzruszające życzenia dla nauczycieli: klasyczne podziękowania

Wzruszające życzenia i podziękowania dla nauczyciela to piękny sposób, aby docenić zaangażowanie i wytrwałość pedagoga. Aby zakręciła mu się w oku łezka, wykorzystaj cytat z książki lub znany aforyzm albo przygotuj coś samodzielnie - prosto od serca. Możesz także przenieść na laurkę gotowe życzenia dla nauczyciela.

 • To wysiłek uczyni z nas ludzi mądrych i szlachetnych. Dziękujemy za wszystkie starania i wysiłek włożony w naszą edukację. To Pan/i pomogła odkrywać nasze mocne strony, dlatego składamy najpiękniejsze życzenia zdrowia i codziennej pomyślności.
 • Dziękujemy za lata wspólnie spędzone nie tylko na nauce, ale także na szczerych rozmowach i zabawnych sytuacjach. Składamy najserdeczniejsze życzenia i wysyłamy moc ciepłych uśmiechów.
 • W ten dzień zakończenia roku szkolnego chcemy wyrazić wdzięczność za bycie naszym przewodnikiem i trud włożony w kształtowanie naszego światopoglądu, a także wsparcie w trudnych chwilach i nieustającą motywację do dalszej nauki.
 • Z okazji zakończenia roku szkolnego chcemy przekazać najserdeczniejsze podziękowania za wielką pasję i cierpliwość, za codziennej przekazywanie wiedzy i motywację do osiągania kolejnych sukcesów. Najlepsze życzenia od całej klasy!

Jakie życzenia złożyć nauczycielowi na koniec roku?

fot. Podziękowania dla nauczyciela na koniec roku/Adobe Stock, Nina Lawrenson/peopleimages.com

Zakończenie roku szkolnego: jak złożyć życzenia nauczycielowi?

Zakończenie szkoły to idealna okazja na to, aby przekazać nauczycielom podziękowania i życzenia w formie drobnego podarunku, kwiatów albo własnoręcznie przygotowanej kartki. Najlepiej, jeśli będzie to coś personalizowanego, np. wasze wspólne zdjęcie z podpisami uczniów i życzeniami. Możesz je umieścić na odwrocie albo bezpośrednio na zdjęciu - użyj do tego białego markera.

Może być to też duża kartka (np. w formacie A3) z życzeniami czy wierszykiem. To także idealna okazja, aby przekazać prezent dla nauczycieli od rodziców. Nie tylko dzieci i młodzież są przecież wdzięczni za poświęcony czas i codzienną pomoc w wychowaniu oraz przekazaniu wiedzy.

Rodzice uczniów najczęściej decydują się na kwiaty lub coś słodkiego. Pamiętaj jednak, że prezent dla nauczyciela na zakończenie roku nie powinien być wymyślny i kosztowny. Postaw zamiast tego na klasyk, np. wieczne pióro. Oczywiście rodzice także mogą przekazać nauczycielowi zabawne życzenia w formie rymowanki.

Piękne życzenia i podziękowania na koniec roku szkolnego na pewno zostaną w pamięci nauczyciela na długo, ale pamiętaj, że najważniejsze są wspomnienia, które wspólnie zbudowaliście!

Dlatego warto postawić na oryginalne podziękowania dla nauczycieli: przygotujcie krótki skecz albo kupcie pakiet przeżyć - np. lot balonem czy degustację czekolady w fabryce. Takie zestawy można łatwo dostać w sieci. Świetnie sprawdzą się także życzenia dla wychowawcy zamieszczone w pamiątkowej fotoksiążce.

Czytaj także:Co można zrobić z okazji Dnia Nauczyciela?Laurka dla nauczycielaCo kupić nauczycielowi?