POLECAMY

Jak zorganizować przyjęcie komunijne dla dziecka?

Maj i czerwiec to miesiące kojarzone głównie z uroczystościami Pierwszej Komunii Świętej. To ważny czas zarówno dla nas, jak i naszego dziecka. Nie zapominajmy o tym podczas planowania przyjęcia. Podpowiadamy jak przygotować uroczysty obiad, kogo zaprosić i jak zaplanować przebieg tego wydarzenia, by miło je wspominać.
Jak zorganizować przyjęcie komunijne dla dziecka?

Gdzie i kiedy świętować Komunię

Z reguły komunijne uroczystości w kościele odbywają się przed południem, dlatego też gości zaprasza się na obiad tuż po. Ustalając liczbę gości i budżet przeznaczony na całą imprezę, możemy:

  • urządzić przyjęcie dla dużego kręgu znajomych i rodziny;
  • brunch w restauracji;
  • brunch w domu dla najbliższej rodziny.

Zobacz także: Savoir-vivre a dzieci

Pamiętajmy, że jest to przede wszystkim przyjęcie naszego dziecka. Tak jak wszystkie uroczystości kościelne dostosowane są do jego poziomu emocjonalnego, tak i my zadbajmy by w tym specjalnym dniu nasze dzieci nie były zmuszone do wielogodzinnego siedzenia przy stole.

Kogo zaprosić

Obowiązkowo na liście gości powinni się znaleźć obok rodziców i dziadków także rodzice chrzestni. Poza najbliższą rodziną mogą się tam znaleźć również dalsi krewni, przyjaciele czy sąsiedzi. Pomyślmy o naszym dziecku i zadbajmy o towarzystwo również dla niego. Gościom warto wysłać pisemne zaproszenia.

Zobacz także: Jak powinny przebiegać ślub i wesele

Jeżeli nie chcemy by ubiór komunijny naszego dziecka uległ zniszczeniu lub poplamieniu, zadbajmy o odpowiedni strój na zmianę dla dziecka podczas uroczystego obiadu.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)