Czym jest Komunia Święta? – jak wytłumaczyć to dziecku

Pierwsza Komunia Święta to wyjątkowy czas dla rodziców i ich dzieci. Warto by przed tym ważnym dniem często rozmawiać z dzieckiem o tym czym jest komunia, jakie to ważne i niezapomniane przeżycie.
Czym jest Komunia Święta? – jak wytłumaczyć to dziecku

Prawdziwy sens sakramentu

Oczywiście od Waszego światopoglądu będzie zależało, jak dziecko będzie przeżywać ten dzień czy w duchu religijnym czy raczej rodzinnego spotkania i prezentów.
Często dziecko nie do końca rozumie, czym tak naprawdę jest komunia. Można wówczas powiedzieć, że to pierwszy raz kiedy dziecko będzie mogło przyjąć o swojego serca Pana Jezusa. Możesz rozmawiać z dzieckiem jako o wielkim szczęściu, jakie je spotka, bo będzie mogło być blisko z Jezusem. Warto wspomnieć Waszej pociesze skąd wzięła się komunia święta czyli eucharystia. Opowiedz wtedy dziecku o ostatniej wieczerzy, możesz pokazać reprodukcję obrazu. Wówczas Jezus wziął chleb i wino i podzielił się nimi ze swoimi uczniami. Od tej pory wszyscy ludzie, którzy wierzą w Jezusa mogą go przyjmować do serca pod postacią białego opłatka.

A jak to wygląda

Dzieci często są ciekawe komunii również od strony technicznej. Powiedz, że komunia to mały biały, cienki opłatek (taki sam jak ten, którym dzielicie się podczas wigilii i że ksiądz podejdzie do dziecka, ono lekko wysunie język i ksiądz położy mu go na języku.

Pamiętaj, że twoje dziecko przez całą druga klasę jest przygotowywane do tego sakramentu przez księdza czy siostrę, uczestniczy w katechezach i spotkaniach.

Polecamy: Wiązanki komunijne

Najważniejsze z Twojej strony jest to by przygotowaniami do przyjęcia, zakupem stroju, zapraszaniem gości nie sprowadzić komunii tylko do uroczystości rodzinnej. Dużo starań musisz włożyć, jeżeli Twojemu dziecku I Komunia Święta kojarzy się tylko z prezentami, jeżeli czeka na nią tylko ze względu na obiecany rower, komputer czy pieniądze.

Czytaj także: Fryzury komunijne

Cały sens komunii to radość ze spotkania z Jezusem, możliwość po raz pierwszy przyjęcia go do serca, bo ta uroczystość właśnie takie ma znaczenie.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)