Pierwsza Komunia Święta - niezbędnik

Niezbędnik Komunijny - W co wyposażyć dziecko ?

Komunia dziecka to ważne wydarzenie w rodzinie. Jednym z problemów z jakim zmagają się rodzice dziecka w klasie drugiej jest wybór stroju do komunii. W zależności od płci dziecka oraz zwyczajów danej parafii może to być sukienka dla dziewczynki, garnitur dla chłopca oraz alba dla dzieci obojga płci.
/ 22.03.2018 15:54
Pierwsza Komunia Święta - niezbędnik

Jak wybrać sukienkę komunijną

Najwięcej pytań dotyczy zakupu sukienki komunijnej dla dziewczynki. Zanim dokonasz zakupu koniecznie odpowiedz sobie na kilka pytań:

  • Jaki masz stosunek do miniaturek sukni ślubnych?
  • Jakie fundusze chcesz przeznaczyć na stój komunijny?
  • Jaką figurę ma Twoja córka i jaki krój będzie najkorzystniejszy?
  • Jakie sukienki komunijne są modne?

Jednak nawet jeżeli zdecydujesz się na strojną sukienkę nie zapominaj o charakterze uroczystości i ważne by znalazło się miejsce na znak sakramentu Eucharystii. Możesz też wybrać skromny, prosty krój a wzbogacić wygląd sukienki przez uszycie jej z połyskliwego materiału.

Bardzo istotna w wyborze sukienki jest kwestia finansowa, jaką sumę chcesz na to przeznaczyć?

 ile kosztuje organizacja Pierwszej Komunii Świętej ?

 

Oczywiście strojne sukienki są droższe niż te skromne. Warto też zwrócić uwagę na to, jaką sylwetkę ma Wasza córka. Sukienki z falbanami, bardzo strojne nie będą dobrze prezentowały się na dziewczynkach otyłych i niskich, gdyż będą dziecko pogrubiać.

Polecamy: Torebka i chusteczka komunijna

Jeżeli ma to dla Ciebie znaczenie zwróć uwagę na panującą modę, która co sezon się zmienia. Raz modne są złote dodatki, innym razem pastelowe. W jednym sezonie króluje biel w innym ekru.

Cała masa dodatków komunijnych

Warto pamiętać, że strój komunijny to nie tylko sukienka. Dla dziewczynki konieczne będą białe, eleganckie pantofelki, raczej nie wybieraj butów na obcasach, gdyż małe dziewczynki nie wyglądają w nich dobrze.

Na głowę dla dziewczynki wybierz wianek. Możesz kupić wianek z żywych kwiatów, lub ze sztucznych. Pamiętaj jednak, że po uroczystości komunijnej dzieci uczęszczają na tzw. biały tydzień i wówczas wianek też jest potrzebny.

Można też kupić córce rękawiczki i torebkę, jednak nie są to elementy niezbędne. Warto też mieć białą pelerynę lub elegancki sweterek, gdyby majowa pogoda nie dopisała.

Czytaj także: Wiązanki komunijne