Co wybrać: sukienkę czy albę?

Co wybrać: sukienkę czy albę?

/ 28.04.2011 18:45
Co wybrać: sukienkę czy albę?

Trudno jednoznacznie ocenić która opcja jest najlepsza. Każda z nich ma plusy i minusy.

Alby i sukienki

Jeżeli wszyscy rodzice dzieci komunijnych są zgodni żeby dzieci były ubrane w alby to wówczas cała wspólnota dzieci jest tak samo ubrana, nie ma znaczenia z jakiego domu pochodzi dziecko, czy jest zamożne czy nie. Nie ma w kościele rewii mody. Jednak nie wszyscy rodzice (szczególnie mamy) są zadowolone z alb, gdyż ich zdaniem komunia to okazja, żeby pięknie ubrać swoją małą córeczkę. Oczywiście dziewczynki w większości też wolałyby sukienki zamiast alb. Jednak różnorodne sukienki, moda, zróżnicowane dodatki jak torebki, rękawiczki, pelerynki przysłaniają trochę sens całej uroczystości.

Kwestia finansowa

Rodzice chętnie zgadzają się na alby również z powodów finansowych. Alba kosztuje od 100-150 zł, natomiast koszt sukienki jest znacznie wyższy i może dochodzić nawet do tysiąca lub ponad tysiąc złotych. Część z rodziców wybierając alby dla swoich dzieci kieruje się również oszczędnością czasu, gdyż z reguły raz pobierana jest miara od dzieci, a potem do odbioru są gotowe alby.

Znacznie dłużej schodzi z wybraniem odpowiedniej sukienki, najczęściej mama z córką ogląda katalogi, wybiera model, potem ogląda sukienkę w sklepie, mierzy kilka rodzajów, by wybrać optymalną.

Polecamy: Katechizacja dzieci

Część rodziców dzieci komunijnych pozostawia im samym decyzję o wyborze stroju komunijnego. I tak o ile chłopcu 9-letniemu to raczej będzie to kwestia obojętna, o tyle małe dziewczynki stanowczo opowiedzą się za sukienką i to najbardziej strojną z możliwych.

Oczywiście najlepiej by rodzice dobierali strój dla swojego dziecka według własnych opinii, gustów i możliwości finansowych.

Czytaj także: Komunia a stres dziecka

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)