Książki na Dzień Dziecka. 28 wyjątkowych propozycji, idealnych na prezent

Wśród wielu propozycji na prezent z okazji Dnia Dziecka, warto zwrócić uwagę na książki. Wybrałyśmy najciekawsze perełki - nowości wydawnicze, książeczki z ruchomymi elementami dla maluchów, a także pozycje dla przedszkolaków i dzieci w wieku szkolnym.
Weronika Kwaśniak / 19.05.2022 07:49

Do znudzenia powtarzamy, że książka to prezent idealny na każdą okazję. 1 czerwca zbliża się wielkimi krokami, a więc w cyklu czytelniczym pora na prezentację propozycji ciekawych książek na Dzień Dziecka - te pozycje spodobają się nie tylko najmłodszym, ale również rodzicom. Gdy już wybierzesz konkretny tytuł, nie zapomnij o wpisaniu dedykacji do książki dla dziecka.

Książki na Dzień Dziecka dla maluchów

Już niemowlaki uwielbiają książki z ruchomymi elementami (chociaż przy tej okazji warto uważać na delikatne okienka, które prędko mogą odpaść dzięki sprawnym, dziecięcym paluszkom). Taka interaktywność sprawia, że łatwo skupić uwagę nawet największego wiercipięty.

Jako książki na Dzień Dziecka dla maluchów, polecamy szczególnie serię Akademia Mądrego Dziecka, która w każdym miesiącu rozszerza się o kilka nowości - są wśród nich nawet książeczki dźwiękowe i pachnące! Inną popularną serią dla maluszków jest Miś Pracuś - sympatyczny bohater kradnie serca wszystkich.

Książki na Dzień Dziecka dla przedszkolaków

Dzieci w wieku przedszkolnym często mają już swoje preferencje czytelnicze. Wiele z nich uwielbia książki o popularnych dziecięcych bohaterach - pozycje z Psim Patrolem, Bingiem, Maszą i Niedźwiedziem czy kucykami Pony w roli głównej, będą wtedy strzałem w dziesiątkę. Możesz wybrać również pięknie ilustrowany picture book z inspirującym (często rymowanym) przekazem, który na pewno trafi do dziecięcego serduszka. W tej kategorii polecamy np. „Mysz, która chciała być lwem”, „Wiewiórki, które nie chciały się dzielić”, „W moim ogrodzie jest tygrys” oraz „Inspektor Kiwi na tropie dobrych manier”.

Książki na Dzień Dziecka dla starszych dzieci

A co ze starszakami, czyli dziećmi w wieku szkolnym? Zazwyczaj czytają już one samodzielnie, a ich gust czytelniczy jest już bardzo konkretny. Zawsze dobrym wyborem będzie klasyka literatury dziecięcej, np. „Tajemniczy ogród”, „Mała księżniczka”, „Pollyanna”, „Ania z Zielonego Wzgórza”. Możesz sięgnąć także po nowości wydawnicze, np. serię „Emi i Tajny Klub Superdziewczyn”, „Akademia Jednorożców” lub „Zaopiekuj się mną”.

Czytaj także:
Życzenia na Dzień Dziecka dla przedszkolaków
Życzenia na Dzień Dziecka dla dorosłego dziecka