Obieranie granatu wydaje ci się skomplikowane? Wykorzystaj te dwa sposoby i dowiedz się, jak szybko i łatwo obrać granat

Jak obrać granat i wydobyć z niego wszystkie ziarenka? Wbrew pozorom wcale nie jest to takie trudne. Z łatwością obierzesz ten owoc na dwa sposoby - poprzez przekrojenie go lub nacięcie łupiny i włożenie całego owocu do wody. Poznaj te szybkie sposoby i ciesz się idealnie obranym granatem.
Weronika Kwaśniak / 25.01.2024 16:00

Aby dostać się do słodko-kwaśnych nasion granatu o apetycznym kolorze, możesz wykorzystać 2 instrukcje obierania granatu. Wbrew pozorom obranie tego pysznego owocu nie jest trudne. Ziarenka możesz zjeść prosto z łyżeczki lub wykorzystać do sałatek, owsianek czy jogurtów. Możesz przygotować także pyszną nalewkę z granatu.

Spis treści:

  1. Jak obierać granat w wodzie?
  2. Jak szybko obrać granat?

Jak obierać granat w wodzie?

Na wideo doskonale widać, że obieranie granatu jest najbardziej efektywne przy wykorzystaniu miski z wodą. Najważniejsze jest tu odpowiednie nacięcie owocu. Woda nie może być zbyt gorąca, najlepiej jakby miała temperaturę pokojową.

Jak obrać granat w wodzie:

  1. Odetnij końcówki owocu w taki sposób, by nie uszkodzić pestek.
  2. Delikatnie natnij łupinę granatu wzdłuż ok. 7 razy, a następnie rozdziel poszczególne części nad miską z wodą, by wpadły do niej ewentualne luźne nasiona.
  3. Cząstki włóż do wody i odrywaj łupinę - dzięki temu ziarenka zaczną same wypadać. Białe części (membrany) delikatnie usuwaj.
  4. Obieranie granatu w ten sposób trwa kilka chwil.

jak obrać granat

fot. Jak obrać granat/Adobe Stock, New Africa

Jak szybko obrać granat?

Owoce granatu możesz także obrać poprzez przecięcie go w całego na dwie połówki i wydrążenie łyżeczką pestek. Nie rób tego zbyt agresywnie, bo ziarenka zaczną latać po całej kuchni. Najlepiej od razu przygotuj miseczkę i staraj się, aby to do niej wpadały pestki granatu. Możesz też wykorzystać alternatywną metodę.

W jaki sposób obrać granat szybko i łatwo:

  1. Przekrój granat na pół, a następnie ułóż połówkę owocu miąższem do wnętrza dłoni.
  2. Następnie uderzaj drewnianą łyżką w twardą łupinę granatu, trzymając rękę nad naczyniem, do którego będą wpadać ziarenka. 

Treść artykułu została pierwotnie opublikowana 12.01.2015.

Czytaj także: Sałatka z granatem i kuskusem i ciecierzycąSok z granatu - dlaczego warto go pic i jak częstoPyszna konfitura z granatu - przepis

Redakcja poleca

REKLAMA