Co oznacza biały nalot na czekoladzie - ciekawostki

co oznacza biały nalot na czekoladzie, skąd się bierze biały nalot na czekoladzie fot. Fotolia
Czy taki produkt nadaje się jeszcze do spożycia?
Weronika Kwaśniak / 11.12.2017 10:57
co oznacza biały nalot na czekoladzie, skąd się bierze biały nalot na czekoladzie fot. Fotolia

Nawet w erze internetu i powszechnie dostępnej wiedzy, w społeczeństwie pokutuje wiele całkowicie nieprawdziwych i niepotrzebnie zakorzenionych mitów. Chciałabym rozprawić się z jednym z nich - wiele z was prawdopodobnie nie zdaje sobie sprawy, że...

Co oznacza biały nalot na czekoladzie?

...pojawiający się na czekoladzie biały lub szarawy nalot nie jest szkodliwy! Nie oznacza on wcale, że słodkości się zepsuły, nie ma też nic wspólnego z pleśnią! Tabliczki pokrytej charakterystycznym nalotem nie warto wyrzucać - bez obaw możesz ją zjeść. Jeśli pomimo wszystko nie potrafisz się przełamać, przygotuj z niej polewę czekoladową lub dodaj do wypieków.

 
 

Jeśli czekolada lekko się rozpuściła, a potem zamroziłaś ją ponownie żeby przywrócić jej bardziej "stałą" konsystencję, pojawienie się białawego nalotu jest pewne! W niektórych przypadkach charakterystyczny osad świadczy też o tym, że ziarno kakaowe użyte do produkcji nie było najlepszej jakości. Nadal jednak nie powinno cię to powstrzymywać przed zjedzeniem takiej tabliczki - gorszy wygląd nie wpływa na szkodliwość czekolady.

Sprawdź przy okazji kilka przepisów z czekoladą:

Rolada czekoladowa - przepis
Bajaderki - przepis
Deser z płynną czekoladą - przepis
Naleśniki z lodami - przepis
Babeczki czekoladowe z truskawkami - przepis

Redakcja poleca

REKLAMA