POLECAMY

Lekko kwaskowa i aromatyczna - sprawdź przepisy na letnią nalewkę z wiśni

Nalewka z wiśni to doskonały napój alkoholowy na imprezy okolicznościowe, który przygotujesz sam w domu – sprawdź nasze przepisy!
Lekko kwaskowa i aromatyczna - sprawdź przepisy na letnią nalewkę z wiśni fot. Fotolia

Nalewka z wiśni przygotowana na bazie soczystych i lekko kwaskowych wiśni, to doskonały trunek, który jest nieskomplikowany w przygotowaniu. Wykorzystując spirytus, wódkę, a nawet brandy, możemy uzyskać doskonałe połączenie! Sprawdź nasze przepisy!

Nalewka z wiśni z pestkami

Oto składniki na nalewkę z wiśni z pestkami:

  • litr wódki lub spirytusu
  • 500 g wiśni

Jak zrobić nalewkę z wiśni z pestkami?

Najpierw należy przygotować czyste naczynie, uprzednio wyparzone, w której będziemy sporządzać nalewkę. Przelewamy spirytus do pojemnika. Następnie płuczemy wiśnie pod bieżąca wodą i odcedzamy wodę. Przekładamy do naczynia ze spirytusem. Mocno zakręcamy wieczko pojemnika i pozwalamy, aby całość mogła leżakować przez 2-3 dni w ciepłym i suchym miejscu. 2-3 razy dziennie delikatnie potrząsamy pojemnikiem tak, aby składniki mogły dobrze wymieszać się. Po 4-5 dniach przefiltrowujemy całość i usuwamy owoce. Tak przygotowaną nalewkę z wiśni możemy urozmaicić przyprawami korzennymi.

Nalewka z wiśni z miodem

Oto składniki na nalewkę z wiśni z miodem:

  • 600 g wiśni
  • litr spirytusu
  • 2 szklanki miodu
  • cynamon

Jak zrobić nalewkę z wiśni z miodem?

Wiśnie dokładnie myjemy i osuszamy za pomocą papierowego ręcznika. Przekładamy do pojemnika. Następnie zalewamy spirytusem lub wódką. Do całości dodajemy miód i dokładnie mieszamy. Na koniec wkładamy laski cynamonu – opcjonalnie. Tak przygotowane odstawiamy na około 3 tygodnie – co jakiś czas mieszając. Przelewamy do wybranych butelek i przecedzamy. Dokładnie korkujemy lub szczelnie zakręcamy.

Nalewka z wiśni na spirytusie

Oto składniki na nalewkę z wiśni na spirytusie:

  • 500 g wiśni
  • litr spirytusu
  • 5 łyżeczek cukru

Jak zrobić nalewkę z wiśni na spirytusie?

Wiśnie dokładnie myjemy pod bieżąca wodą i usuwamy ogonki. Przekładamy do dużego szklanego pojemnika. Całość zalewamy spirytusem i dosypujemy odrobinę cukru. Dokładnie mieszamy. Odstawiamy na tydzień w ciemne i chłodne miejsce, zamykając szczelnie. Następnie przefiltrowujemy i przelewamy do butelek.

Sprawdź inne przepisy na napoje

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)