"Melancholia"

Po sukcesie "Melancholii" Larsa von Triera w Cannes i nagrodzonej za główną rolę Kirsten Dunst, możemy film oglądać na ekranach polskich kin.
/ 27.05.2011 16:37
Najnowszy film Larsa von Triera, jednego z najgoręcej przyjętych obrazów zakończonego niedawno festiwalu w Cannes możemy już oglądać w polskich kinach.

"Melancholia" rozpoczyna się wystawnym weselnym przyjęciem Justine (Kirsten Dunst) i Michaela (Alexander SkarsgĆrd), odbywającym się w olbrzymiej posiadłości jej siostry (Charlotte Gainsbourg) i szwagra (Kiefer Sutherland). Jednocześnie do Ziemi zbliża się planeta Melancholia, która przez miliony lat skrywała się za Słońcem. Czy tylko minie Ziemię, dając niezwykły spektakl, czy uderzy w nią, powodując koniec świata? Ta niepewność budzi lęk, z którym każdy radzi sobie w zupełnie inny, często ekstremalny sposób...

Według części krytyki Duńczyk swoim filmem zmusza widzów do reakcji zarówno na mieszczańskie obyczaje i rodzinne konwenanse, jak i do zmierzenia się z nieznanym, z tajemnicą. Znaczna część światowej prasy uważa"Melancholię" za przejmujące, wizualnie hipnotyczne widowisko i jeden z najlepszych filmów Larsa von Triera.

Zobacz zwiastun filmu:


"Melancholia", Reżyseria: Lars von Trier, Dystrybucja: Gutek Film, Premiera: 27 maja 2011